Sıfır Garantisiz PSU Saniyelik Çalışma Sorunu

Mor ve siyahta +5V. görmelisiniz
yeşil ve siyah kısadevre değilken.
Önce buna bakın.
Mor ve siyahta +5volt görünüyor hocam

kontrol etmeniz gereken yerleri yazdık daha önce size sanki ...

Elimde baska 250 w bir psu daha vardi bugun baktim ondada ayni sorun var onda tecrubelenmek icin transistorlerin uzerindeki aliminyum sogutuculari söktüm birde baktim ki psu calismaya basladi sogutuculari tekrar taktim suan 250w calisiyor bu psu da da sogutuculari soksem calisir mi acaba sasirdim kaldim diger psu nun calismasina

Bu çalışmayan psunun transistorleri ile soğutucuları arasında gri plastik bir yalıtım malzemesi var mı?

Var hocam diger psu da da vardi...

Bu yalıtkanları bir kontrol et bakalım aşınma var mı. Transistörün arkasındaki metal kısım elektriksel olarak transistöre bağlıysa (bazı transistörlerde bu durum olabiliyor) ve yalıtkan özelliğini yitirmişse kısa devre olup kendini korumaya alıyordur. Deneme amaçlı bu yalıtkanların yerine ince muşamba benzeri bir malzeme koy bir de öyle dene bakalım. Hatta transistörün soğutucuya bağlanmasını sağlayan delik ile vidası arasında vidanın içinden geçtiği plastik malzeme var mı yok mu onu da kontrol et.

Son düzenleme:
Bütün yorum yapan arkadaslardan ALLAH razi olsun sorun çözüldü şimdilik çalışıyor demekki sogutucuya temas eden parca varmis o yüzden calismayip kendini korumaya aliyormus...

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri