Sıemens sıwamat xb 760 çalışmıyor

Merhaba Siemens sıwamat xb 760 çamaşır makinem var. Bir süredir sıkmaya geçince makine harekerleniyordu. Bugün sıkmadan aşırı hareketlendi bnde fişini çektim.
Aradan 3 saat sonra tekrar çalıştırmak istedim bu sefer çalışmadı.

Fişini takıyorum anahtardan yıkama pozisyonunu seçiyorum başlatma duşuna bastığımda hazır Led i dönüyor çalışma Led i yanıyor ama çalışmıyor. Sadece tık role gibi ses geliyor.
Önceden direk başlatma tuşuna basınca geçen su almaya başlardı.

Bu sefer led çalışıyor yanıyır ama çalışmıyor biraz bekleyince yanıp sönüyor led

Elektronik bilgim var beyaz eşyalar konusunda bilgim yok yanlış yazdıysam kusura bakmayın

Merhaba Siemens sıwamat xb 760 çamaşır makinem var. Bir süredir sıkmaya geçince makine harekerleniyordu. Bugün sıkmadan aşırı hareketlendi bnde fişini çektim.
Aradan 3 saat sonra tekrar çalıştırmak istedim bu sefer çalışmadı.

Fişini takıyorum anahtardan yıkama pozisyonunu seçiyorum başlatma duşuna bastığımda hazır Led i dönüyor çalışma Led i yanıyor ama çalışmıyor. Sadece tık role gibi ses geliyor.
Önceden direk başlatma tuşuna basınca geçen su almaya başlardı.

Bu sefer led çalışıyor yanıyır ama çalışmıyor biraz bekleyince yanıp sönüyor led

Elektronik bilgim var beyaz eşyalar konusunda bilgim yok yanlış yazdıysam kusura bakmayın

Makinanın arka taraftan kasnak var rulmanlar bozulmuş ve içerden kırılmış ondan dolayı makina kilitlenmiş ve motor tamburu cevirmiyor

Motordan kayış kopmuş veya çıkmış olabilir. Tamburun rulmanları dağılmasından dolayı patos gibi çalışmış bi yerlere zarar vermiştir. Tamburu tutan pistonlardan da çıkması sonucu kilitlenmiş kasmış ondan çalışmaz.

Makinanın arka taraftan kasnak var rulmanlar bozulmuş ve içerden kırılmış ondan dolayı makina kilitlenmiş ve motor tamburu cevirmiyor
Teşekkür ederim

Ne yapabilirim çöp oldu sanırım makine
Motordan kayış kopmuş veya çıkmış olabilir. Tamburun rulmanları dağılmasından dolayı patos gibi çalışmış bi yerlere zarar vermiştir. Tamburu tutan pistonlardan da çıkması sonucu kilitlenmiş kasmış ondan çalışmaz.
Tamiratı mümkün mü

Evet tamiratı mümkün. İyi bir tamirci bulursan işin kolay fazla masraf çıkarmaz sanırım. Makine çöp değil.

ben böyle soruya da böyle cevaplar verildiğini ilk kez görüyorum..sizin sayenizde arkadaş makinasını hurdaya çıkaracak..

yok kırılmış,yok kopmuş ..sanki makineyi kontrol ettinizde kesin cevaplar veriyorsunuz..

hazır ledi yandıktan sonra başlata basınca yıkma ledi yanıp makine kapağı kitlemese led yanıp söner..

öncelikle kapı kilidinizi kontrol edin,kapı kilidinize giren 3 lü soketi kontrol edin..

kapıyı kitleyip su almıyorsa çeşmeyi,ventili son olarakta kartında problem vardır..

şayet suyu alıp bekliyorsa motor kömürleri yada kart ta problem vardır..

suyu alıp bekliyor ama makineden ses geliyorsa kayışta problem vadır..

Çalışıyor Led i yandığında kapak ı açmaya çalıştığımda açılmıyor onu denedim.

Su felan almıyor.

Başlatma tuşuna bastığımda role tık sesi veriyor başka tepki yok 2 3 dk sonra Led yanıp sönüyor sürekli
ben böyle soruya da böyle cevaplar verildiğini ilk kez görüyorum..sizin sayenizde arkadaş makinasını hurdaya çıkaracak..

yok kırılmış,yok kopmuş ..sanki makineyi kontrol ettinizde kesin cevaplar veriyorsunuz..

hazır ledi yandıktan sonra başlata basınca yıkma ledi yanıp makine kapağı kitlemese led yanıp söner..

öncelikle kapı kilidinizi kontrol edin,kapı kilidinize giren 3 lü soketi kontrol edin..

kapıyı kitleyip su almıyorsa çeşmeyi,ventili son olarakta kartında problem vardır..

şayet suyu alıp bekliyorsa motor kömürleri yada kart ta problem vardır..

suyu alıp bekliyor ama makineden ses geliyorsa kayışta problem vadır..
Çalışıyor Led i yanınca kapak açılmıyor onu denedim.

Pozisyon yıkama ayarını ayarlıyorum. Başlat tuşuna bastığım zaman role tık sesi veriyor ne su alıyor ne başka birşey yapıyor 1 2 dk sonra Led yanıp sönüyor sürekli

Son düzenleme:
su alma aşamasında durduğuna göre;

su aldığı musluk kapalı olabilir,
su alma ventili arızalı ya da kablosu kopuk, ya da soketi çıkmış olabilir

aşırı hareketleniyor denen makineyi, çok zaman geçmeden onar(t)mak lazım,
kendine zarar verebiliyor yoksa..

su alma aşamasında durduğuna göre;

su aldığı musluk kapalı olabilir,
su alma ventili arızalı ya da kablosu kopuk, ya da soketi çıkmış olabilir

aşırı hareketleniyor denen makineyi, çok zaman geçmeden onar(t)mak lazım,
kendine zarar verebiliyor yoksa..
Su alma musluğu açık.
Yıkama programını seçtikten sonra başlat tuşuna basınca normalde su alması gerek ama makina da tepki yok sadece role sesi 1 kez geliyor bekliyor öyle en sonunda Led yanıp sönüyor sürekli

Su alma musluğu açık.
Yıkama programını seçtikten sonra başlat tuşuna basınca normalde su alması gerek ama makina da tepki yok sadece role sesi 1 kez geliyor bekliyor öyle en sonunda Led yanıp sönüyor sürekli

hocam, yerinde olsam üst kapağı söker; makinayı çalıştırıp su alma ventiline 220 V ulaşıyor mu kontrol ederdim; ulaşıyor ama su gelmiyorsa ventil değişecek demektir.
Ulaşmıyorsa kontrol kartında ya da gelen kabloda sıkıntı var demektir.
Bu durumda dışarıdan ventile 220 V verdiğimde açıyor mu kontrol ederim, açıyorsa ventil sağlamdır, kontrol kartına ve bağlantı kablolarının iki ucunda iletim var mı, hangisi iletmiyor, kontrol.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri