Sürücülerle Motorun Çektiği Akımı Ölçebilir Miyiz?

Zeytey

Üye
Merhabalar,

Gerçekleştirmek istediğim projemde 220 VAC ve 9 VDC motorlar kullanılmakta.
Projede bu motorların çektiği akımı ölçmek istiyorum, fakat motorlar 70mA kadar akım çekebiliyorlar.
Bu yüzden PLC'de doğrudan analog modül ile ölçüm yapmak yerine PLC'yi haberleştirebileceğim bir cihaz kullanmayı daha mantıklı gördüm.
Dediğimi yapabilecek sürücü mevcut mudur? Daha önce sürücülerle proje gerçekleştirmediğim için buraya yazmak istedim.
Anlık çektiği akımı 4~20mA ya da modbus üzerinden verebilir mi?

PLC Marka Modeli: LS XBC DR30E

NOT: Doğrudan analog modül ile ölçüm yapabilmem için gelen AC akımı DC'ye çevirip amperini de ona göre 4~20mA'e çevirmem gerekir ve aynı zamanda DC akımı da ona göre düşürmem gerekir diye düşündüğüm için sürücü veya bahsettiğim işlevi görebilecek bir cihaz arayışına girdim.

Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.
İyi çalışamalar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar,

Gerçekleştirmek istediğim projemde 220 VAC ve 9 VDC motorlar kullanılmakta.
Projede bu motorların çektiği akımı ölçmek istiyorum, fakat motorlar 70mA kadar akım çekebiliyorlar.
Bu yüzden PLC'de doğrudan analog modül ile ölçüm yapmak yerine PLC'yi haberleştirebileceğim bir cihaz kullanmayı daha mantıklı gördüm.
Dediğimi yapabilecek sürücü mevcut mudur? Daha önce sürücülerle proje gerçekleştirmediğim için buraya yazmak istedim.
Anlık çektiği akımı 4~20mA ya da modbus üzerinden verebilir mi?

PLC Marka Modeli: LS XBC DR30E

NOT: Doğrudan analog modül ile ölçüm yapabilmem için gelen AC akımı DC'ye çevirip amperini de ona göre 4~20mA'e çevirmem gerekir ve aynı zamanda DC akımı da ona göre düşürmem gerekir diye düşündüğüm için sürücü veya bahsettiğim işlevi görebilecek bir cihaz arayışına girdim.

Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.
İyi çalışamalar.

Sürücüler motora fırenkas gönderiyor bu yuzden
Sürücüyle motor arasındaki voltajı ölçü cihazıyla ölcemesin senin ölçü cihazında firenkas ölçme özeliği varsa firenkaz ölçebilir sin ve bide pens amper metreyle amper ölçebilir isin

Sürücüler motora fırenkas gönderiyor bu yuzden
Sürücüyle motor arasındaki voltajı ölçü cihazıyla ölcemesin senin ölçü cihazında firenkas ölçme özeliği varsa firenkaz ölçebilir sin ve bide pens amper metreyle amper ölçebilir isin
Anladım, peki bu duruma uygun bir cihaz bulabilir miyim? Bilginiz var mıdır?
Başta benim aklıma enerji analizörü gelmişti ama onun fonksiyonları çok fazla diye gereksiz bir yatırım olur diye düşündüm. Cevabınız için teşekkürler.

Anladım, peki bu duruma uygun bir cihaz bulabilir miyim? Bilginiz var mıdır?
Başta benim aklıma enerji analizörü gelmişti ama onun fonksiyonları çok fazla diye gereksiz bir yatırım olur diye düşündüm. Cevabınız için teşekkürler.

Senin projedeki motorlar düşük vol taşla çalışıyor motor sürücü kartları piyasadan satan firmalar vardır interneten motor sürücü kartları yaz çıkar sana uygun kart firmalarıyla irtibata geç dürümü anlat sana yardımcı olurlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri