Sürücü Seçimi Yardım

coolboyxxx

Üye
Selamlar
Bir test ünitesi kurmak istiyorum
Amacım araç kliması testi yapmak ve bir elektrik motoru yardımıyla (7,5 kW 2800 devir dakika bir motor) 6 kw-7 kw mekanik güce ihtiyac duyan arac kompresörlerini çevireceğim ve bunun kademeli hız arttırımına ihtiyacım var
Bana ne marka ve model bir surucu tavsiye edersiniz yerli yada yabancı olur.
Konu hakkında cok detaylı bilgim yok ama belki bir potansiyometre ya da direk surucu uzerinden kademeli hız kontrolu olabilir ve birde tabiki pano yaptırmak lazım sanırım onun maliyeti de gelecek..Gamak marka cıkma bir motor buldum 350 TL ye simdilik iş,imi gorur ama sürücü konusu onemli ve kafam cok karıstı yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ENDA sürücüler basit,kullanımı kolay(Türkçe kılavuzu ve servisi var)Delta da işini görür.Pahalı da sayılmazlar

INVT marka sürücüleri kullanabilrisin. Menusü oldukça basittir. Ben bir çok kompressör uygulamasında kullandım. Hiç bir sıkıntı çıkarmadı. sürücü ve panosu anlamında yardımcı olabilirim.

ABB marka bir surucu fiyat aldım 7,5 kW ile 11 kW arası aldığım fiyatta biraz butcemi zorlayıp 11 kW da almayı dusunebilirim ABB ler sanırım sağlam sürücüler Schneider ler cok uzuk fiyatlarda yine siemens ler de yuksek simdilik gecvici olarak cıkma yeni sarılmıs bir Gamak motor aldım 7,5 kW 350 TL ye ilerde daha yoğun kullanımda başka bir motor alabilirim, pano lazım kabaca kaca patlar bilmiyorum ve birde potans da almam gerekebilir gerci ABB de surucu ustunden de kontrol edebilirim cok fark etmez.Siemens motorlara baktım onlar da cok pahalı..sürücüden kısmayıp motordan kısmayı dusundum

ABB sürücüler dünyanın en iyi sürücüsüdür.çok fazla koruma donanımı var..

ben heryerde siemens micromaster kullanıyorum.tavsiye ederim

Endanın kendi üzerinde potansı ve tuş takımından da frekansı değiştirme şansınız var.
Servisi de oldukça iyi.sorun olduğunda tamir yada değiştirme yapıyorlar.Diğer (özellikle Siemens gibi) servislerde sadece görüşebilmek için saatleriniz geçmiyor.

ABB marka bir surucu fiyat aldım 7,5 kW ile 11 kW arası aldığım fiyatta biraz butcemi zorlayıp 11 kW da almayı dusunebilirim ABB ler sanırım sağlam sürücüler Schneider ler cok uzuk fiyatlarda yine siemens ler de yuksek simdilik gecvici olarak cıkma yeni sarılmıs bir Gamak motor aldım 7,5 kW 350 TL ye ilerde daha yoğun kullanımda başka bir motor alabilirim, pano lazım kabaca kaca patlar bilmiyorum ve birde potans da almam gerekebilir gerci ABB de surucu ustunden de kontrol edebilirim cok fark etmez.Siemens motorlara baktım onlar da cok pahalı..sürücüden kısmayıp motordan kısmayı dusundum

Konu ile alakasız ama ne kadar fiyat verdiler?

Bence telemecanıque programlası kolay geliyor bana yada para çoksa danfoss tamamen yazılı olarak ekrandan ayar yapılıyor elinde kitapçık olmasına gerek yok

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,039
Son üye
mustafauzun29

Yeni konular

Geri