Rs775 dc motoru led trafosu ile sürmek

.. motor miline dişli bağlıdır. Kuvveti arttırmak için.. devir düşük.. akımda düşük..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bildiğimiz geri beslemeli direksiyon seti yapmak için istiyorum. Örneğin oyun sırasında sola dönerken arabanın arkadan kaydığını varsayarsak sağa doğru bir güç uygulayarak direksiyonun miline bağladığım motoru çalıştırıyor. veya tam tersi... Kullanım amacım budur. Ki konu sahibininde buymuş...
İlaveten şöyle ilginç bir durum var;
Thrustmaster T300 modeli direksiyon setinde rs 775 motor var. 20v 2Amper trafo var üzerinde. Motor sürücü olarakta DRV83 var. Nasıl oluyorda o alet problemsiz çalışıyor bunu nasıl çözmüşler kafam basmadı...
Hocam benim tahminimce dediğim gibi sabit akım verecek bir güç kaynağı ile sorun çözülür. Ben yüksek amper trafoyla da denedim bu sefer motorlar devirlenmediği için soğuyamıyor ve çok fazla ısınıyor, el değmeyecek kadar. Sabit akım verebilecek, korumasız düşük amperli bir adaptör veya devre işimizi görür. Bu işin çözümü sürücüde değil, beslemede

Hocam benim tahminimce dediğim gibi sabit akım verecek bir güç kaynağı ile sorun çözülür. Ben yüksek amper trafoyla da denedim bu sefer motorlar devirlenmediği için soğuyamıyor ve çok fazla ısınıyor, el değmeyecek kadar. Sabit akım verebilecek, korumasız düşük amperli bir adaptör veya devre işimizi görür. Bu işin çözümü sürücüde değil, beslemede
Hocam ne yaptınız sorunu çözebildiniz mi?

ufak bi dc sürücü al rampalı kaldır, yada sağlam bi kondansatör koy çıkışa belki kurtarır

1. Transformatör, köprü diyot, büyükçe bir kondansatör kullanırsanız sorunu halledebilirsiniz.
(Akım korumalı bazı devrelerde "foldback limiting" olabilir, bu da limit dışına çıktığınızda akımı iyice azaltır.)

Hele, Led trafoları bu işlerde olamz, akım sınırlama prensiplerine sıkı sıkıya bağlıdır.:)

2. Şimdiki denemeleriniz için 1ohm, 10 watt direnç kullanabilirsiniz, dönemiyorsa 0.47ohm kullanabilirsiniz, ama 1ohm yeterli gelebilir.

Kolay gelsin

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: jes

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular