Rs232 li led tabela yazı nasıl yükleriz

lostalbi

Üye
merhaba arkadaşlar bir arkadaşım bana led tabela hediye gönderdi ama tabela rs232 li baya eski içindeki yazı bir emlakçının reklamı memleketimdeki tüm elektonikçi ve tabelacı arkadaşlara göturdum hiç biri yapamadı ben telefon tamircisiyim az çok tamirden anlarım ama bunun sistemi çok değişik geldi bana rs232 o usb kablo aldım ama gunumuz tabela programları benim tabelayı desteklemiyormuş

tabelanın içini açtım 2 tane entegresi var
1.si max232epe
2.si pic18f452

sanırım max232 olanı port göruyor ve bağlantıyı pic18f452 e yoluyor pic 18f452 de zaten falsh bellek varmış ama ben buna nasıl yazı eklicem nasıl kulanabilirim hiç bilgim yok yardımcı olabilir misiniz mümkunse kart değişikliğide yapabilirim

merhaba arkadaşlar bir arkadaşım bana led tabela hediye gönderdi ama tabela rs232 li baya eski içindeki yazı bir emlakçının reklamı memleketimdeki tüm elektonikçi ve tabelacı arkadaşlara göturdum hiç biri yapamadı ben telefon tamircisiyim az çok tamirden anlarım ama bunun sistemi çok değişik geldi bana rs232 o usb kablo aldım ama gunumuz tabela programları benim tabelayı desteklemiyormuş

tabelanın içini açtım 2 tane entegresi var
1.si max232epe
2.si pic18f452

sanırım max232 olanı port göruyor ve bağlantıyı pic18f452 e yoluyor pic 18f452 de zaten falsh bellek varmış ama ben buna nasıl yazı eklicem nasıl kulanabilirim hiç bilgim yok yardımcı olabilir misiniz mümkunse kart değişikliğide yapabilirim
Kardeş,elinizdeki kartın programını bulmak zorundasınız,başka türlü program yüklemeniz zor.
Kartın üzerinde numarası vs varsa çin sitelerinden aratın,buldunuz buldunuz bulamadınız hiç ugraşmayın programı olan bir kart ile degiştirin gitsin.

Kardeş,elinizdeki kartın programını bulmak zorundasınız,başka türlü program yüklemeniz zor.
Kartın üzerinde numarası vs varsa çin sitelerinden aratın,buldunuz buldunuz bulamadınız hiç ugraşmayın programı olan bir kart ile degiştirin gitsin.
kartın uzerinde herhangi bir yazı yazmıyor sadece işlemcilerin ismi yazıyordu peki kart nasıl değiştiricem buna hangi kart destekler önerebileceğin bir kart ismi var mı bağlanıları yapabileceğimi düşünuyorum

İstanbul karaköyde bu tür malzemeleri satan firmalar var.elinizdeki ledin modelini veya soketinin resmini çekip uygun olan kartı talep edin.

Bu tabelanın yapısı incelenip standart satir sütün tarama şeklinde ise ,

Kontrol karti sökülüp yerine şu her yerde kullanılan p10 tabela kontrol devrelerinden takılabilir.

Şu sizin devrenizi gorebilir miyiz? Üzerinde hicmi yazı üretici v.s. bilgi yok?

Bu tabelanın yapısı incelenip standart satir sütün tarama şeklinde ise ,

Kontrol karti sökülüp yerine şu her yerde kullanılan p10 tabela kontrol devrelerinden takılabilir.

Şu sizin devrenizi gorebilir miyiz? Üzerinde hicmi yazı üretici v.s. bilgi yok?
üzerinde herhangi profeslyonel bir kart yok yazı değişmiyor değiştiremedim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-12-17 at 12.24.46 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-17 at 12.24.46 (1).jpeg
    155 KB · Görüntüleme: 42
  • WhatsApp Image 2021-12-17 at 12.24.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-17 at 12.24.46.jpeg
    235.6 KB · Görüntüleme: 42
Devrenin şemasını çıkarıp yeni bir program yazılabilir.

Ama uğraşılır mı?Değer mi?Bilmem.

Cok buyuk bir panel değil galiba.

Görünen işlemci kartinda 7 adet transistor var. Bunlar panelin 7 satırını sürdüğünü düşünüyorum.

Birde tpic595 var. Buda sütunları sürdüğünü düşünüyorum.

Buna standart sürücüler uyarmi bakmak lazim ama bu cihazla ilgili bir sema çıkartmadan zor.

Görünen o ki kart üzerinden kolayca programlanacak şekilde tasarlanmamış. Sadece PIC'in soketinden çıkartılıp PIC programlama cihazına takılarak programlanacak şekilde tasarlanmış. Bu işi yapanlar nasıl programlanacağını bilirler. Onlara ulaşmaya çalışın. Belli ki forumda o konuda çalışan denk gelmedi. Yoksa muhakkak yardımcı olan olurdu. Bende de PIC programlayıcı var da devreye göre hangi portlara ne gönderiliyor çözülmesi gerekir. Bu arada çalışır haldeki ekran görüntüleri de faydalı olabilir.

Son düzenleme:
Şunu öğrenebilir miyim,

Devreniz 60 sutun ve 7 satırdan mi oluşuyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri