Rs 422 den rs 232 Çevirici

shy

Üye
Merhaba arkadaşlar...
Üzerinde çalıştığım bir proje için RS 422 den RS 232 ye dönüştürücü bir devre yapmam gerekli ve bu konuda bilgisi ve yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim...

Proje:
Encoder' den gelen bilgiyi bilgisayarın Seri portundan okuyarak gelen açı bilgisine göre paralel porttaki Adım motorunu döndürmek...

bir proje için RS 422 den RS 232 ye dönüştürücü bir devre yapmam gerekli
Proje gereği bu devreyi illa senin yapman gerekmiyorsa RS-422/RS-232 çeviriciyi piyasadan bulabilirsin. RS-485, RS-422 ile benzer özellikler gösteren ama daha yaygın tercih edilen bir standart. RS-422 yerine RS-485 kullanma sansın varsa bence onu dene.

Encoder' den gelen bilgiyi bilgisayarın Seri portundan okuyarak gelen açı bilgisine göre paralel porttaki Adım motorunu döndürmek...
Seri porttan enkoder verisini alıp parallel porttan motoru sürmek bana iyi bir fikir gibi görünmedi çünkü seri port, hem gelecek enkoder verisine göre hem de parallel port hızlarına göre çok yavaş kalacaktır büyük ihtimalle. Enkoder takibini de parallel porttan yapmak bence daha doğru bir çözüm.

emrah_ ' Alıntı:
bir proje için RS 422 den RS 232 ye dönüştürücü bir devre yapmam gerekli
Proje gereği bu devreyi illa senin yapman gerekmiyorsa RS-422/RS-232 çeviriciyi piyasadan bulabilirsin. RS-485, RS-422 ile benzer özellikler gösteren ama daha yaygın tercih edilen bir standart. RS-422 yerine RS-485 kullanma sansın varsa bence onu dene.

Seri porttan enkoder verisini alıp parallel porttan motoru sürmek bana iyi bir fikir gibi görünmedi çünkü seri port, hem gelecek enkoder verisine göre hem de parallel port hızlarına göre çok yavaş kalacaktır büyük ihtimalle. Enkoder takibini de parallel porttan yapmak bence daha doğru bir çözüm.

Elimdeki Encoder Seri veri üretiyor ve bunun formatı da RS 422 standardında...
VE bunu bilgisayar ile haberleştireceğim için mecburen dönüştüreceğim...
VE okumuş olduğum bölüm itibariyle de bunu benim yapmam gerekecek...
Hazır satılanlar konusunda da bilgi verirseniz sevinirim...
Ve nereden temin edebileceğim hakkında...
Yanıtınız için teşekkürler...

selam
Emrahın dediği gibi piyasada rahat bulabilirsin.. Cihazlar genelde RS232 yi RS422-485 çeviriyorlar..
40-50 ytlden fazla verme... Okmeydanı Perpada Nokta Bilg. var.. Mecidiyeköy Bimelde var..

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri