robotikte 1 numaralı şirket

anlys

Üye
Merhabalar,
ben istanbuldaki ya da türkiyedeki en iyi robotik firma ya da şirketini öğrenmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz? Daha önce açtığım bir konuda ABB groupun iyi olduğu söylenmişti ancak ayrı bi konuyla buna değinmek istedim görüşlerinizi bekliyorum..

kuka - abb - altınay ...

ilk akla gelenler bunlar ...

kuka türkiye ye yeni geli ama robotları piyasada uzun zamandır kullanılıyor

abb uzun zamandır bilinen bir firma

altınay da türk markası olarak başarılı işler yapan bir firma. ayrıca ikitellide de çok sayıda robot otomasyon firması var

abb nin elektrik tabanlı bir firma olduğu bilinir. Herhalde bu listede de başı çeker robotik için. Peki bi makine mühendisliği öğrencisi olarak kafadan buraya işe girilebilir mi ya da japonyada robotik okumak falan gibi şeyler olsa daha mı iyi olur?

Merhaba
Daha öğrenci iken hedefi uzak tuttuğunuza göre,konuyu çok iyi öğrenip kendi firmanızı kurmak ve yukarıdaki aileye katılıp pastadan pay almak olsun.Eğitimi,Japonyada ilerletmek ve bilgiyi derinleştirmek size çok artılar kazandırır.Kolay gelsin ve yolunuz açık olsun.

Merhaba
Daha öğrenci iken hedefi uzak tuttuğunuza göre,konuyu çok iyi öğrenip kendi firmanızı kurmak ve yukarıdaki aileye katılıp pastadan pay almak olsun.Eğitimi,Japonyada ilerletmek ve bilgiyi derinleştirmek size çok artılar kazandırır.Kolay gelsin ve yolunuz açık olsun.

Teşekkür ederim. Hemde 1. sınıfım, acaba bazen fazla mı acele ediyorum diye düşünüyorum açıkçası :)

arkadaşlar robotlu otomasyon mu yoksa elektrik projelendirme mi daha karlı iştir?

meraba. Ben endüstriyel otomasyon teknikeriyim izmirde bi robotik firmada yeni işe başladım. mesleğe yeni başlayan biriyim. kendini geliştirmek için öncelikle taa japonyalara gitmek değilde ilk önce kendi çevrenden araştırmalara başlamalısın. örneğin böle bi firmada küçük firmalar öğrenmek için elini geliştirmen için en uygun yerlerdir. Çalışmayı dene. zamanla fikirlerin sabitlenecektir bölelikle.

robot sistemiçok fazla karışık değil fakat bilgi gerektirir bursada kurslar oluyor abb nin katılma şansın olursa değerlendir. herhangi bir sıkıntın olursada yardımcı olurum 10 yıldır abb robotlarla çalışıyorum ciğerine kadar bilirim sistemini yazılımı hariç çünkü pc destekli özel bi yazılım pc de yazıp direk uygulama yapabilirsin

malesef istanbulda ikamet ettiğim için bursadaki kurslara gitme imkanım yok artık ne varsa elde o var seninle misali..

*******@hotmail.com mail at s5 robotların kullanımı ile ilgili pdf dosyası göndereyim ordan incele istersen

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,355
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri