ring şebeke kısa devre hesabı

IŞIK

Üye
arkadaşlar,
kampüs içinde biri 3(1*95/16mm² XLPE), diğeri 3(1*150/25mm² XLPE) kablodan oluşan iki ring ve radyal beslemeler mevcut. bu ringler ve radyal beslemeler üzerinde çeşitli güçlerde 34,5/0,4kV TR' lar var. bu şebekelere ait örnek oluşturabilecek kısa devre hesabı yollayabilirseniz sevinirim.
teşekkür ederim.
TR' lar aynı baradan besleniyor , kapalı ring.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Forumumuzda,hesap programı bulunmaktadır,oradan yararlanabilirsiniz.

Arkadaşlar bende de 3-4 program var,fakat çok değişik girdiler istiyor sonuç için,bir de programların çoğu birbirinden farklı.Ben faz-toprak arızasını önceden belirli doğrulukta hesap edip,ona göre röleye açması için değer gireceğim.Fakat henüz öyle bir hesaplama yapamadım.Nerede yanlış yapıyor olabilirim.Ya da en verimli şekilde kullandığınız program nedir?

Kullandığım program budur.Dediğim bazı hücrelere ne yazacağımı tam olarak kestiremiyorum.
S'' k(MVA)=Kısa devre akımını besleyen Şebeke elemanı mı?
Sb=Nedirtam anlamadım baz akımı sanırım,nereden okuyacağım?

Bir de ur ve ux var onlar da muallakta.Bundan daha iyi olduğunu düşündüğünüz program varsa onu da paylaşabilirsiniz.

arkadaşlar,
kampüs içinde biri 3(1*95/16mm² XLPE), diğeri 3(1*150/25mm² XLPE) kablodan oluşan iki ring ve radyal beslemeler mevcut. bu ringler ve radyal beslemeler üzerinde çeşitli güçlerde 34,5/0,4kV TR' lar var. bu şebekelere ait örnek oluşturabilecek kısa devre hesabı yollayabilirseniz sevinirim.
teşekkür ederim.
TR' lar aynı baradan besleniyor , kapalı ring.

34.5 kV ana baradaki doğru ve sıfır bileşen empedans değerleri, ya da Ik'' simetrik kısa devre akımı biliniyor mu? 34.5 kV sistemin yıldız noktası direnç üzerinden mi topraklı?Oyle ise, direncin değeri nedir? XLPE kabloların mesafeleri ne kadar?

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri