richontools dan forum üyelerine indirim kuponu

alüminyum mdf ve ceviz kestim spindle olarakta avuç içi taşlama kullanıyorum 600 wattlık
zorlanmıyor aluminyumuda peynir gibi kesiyor tabiri caizse:)
yarın bakır bir plakam var onuda kesme açısından deneyecem

Avuç içi taşlama motorunu spindle olarak kullanmak aklımdan geçmişti ama nasıl yapacağımı hayal edememiştim. Rica etsem nasıl kullandığınızı anlatabilir ya da gösterebilir misiniz?

Arkadaşlar bu siteden metal(alu-çelik vb)üzerine kazıma amaçlı(harf kalınlığı min. 0.5mm gibi markalama amaçlı)uçlar almayı düşünüyorum ama uç konusunda tecrübem yok;carbide nedir hss nedir bilmiyorum ,hangi uçları almalıyım?
Drcivanım Mini grinder drill i deneme test etme imkanınız oldu mu?paylaşırsanız sevinirim.

HSS (High Speed Steel) Yüksek hız çeliğidir. Genelde matkaplar, puntalar, klavuzlar bunlardan imaldir.
Karbür, daha serttir. Sinterleme işlemine tabi tutulmuş ve sertleştirilmiştir. Yapılacak işin niteliğine göre seçilir. Ama genellikle cnc tezgahlarında karbür kullanılır. Isıya daha dayanıklıdır haliyle.

HSS (High Speed Steel) masif ahşapda kullanıyorum.
meşe kayın sapelli vs sert ağaçlarda iyi gidiyor. 4-5 saat çalıştıkdan sonra ölüyor
ama yakında tungsencabride 2 mm gelecek yine bu sitedeki adam temin edecek
onuda deneyip sonucu yazarım

HSS, high speed ama çok devire gelmez. Yüksek devirlerde kullanıyorsanız soğutmanız gerekir sürekli. Daha düşük devirlerde deneyin.

Hocam kıy paraya al bir tane 0.75 kw spindle 24000 d/dk + hız kontrol. Topu topu 400 TL civarında bişey tutar :)

çok sallamışım 500 TL civarına geliyormuş:D

Avuç içi taşlama motorunu spindle olarak kullanmak aklımdan geçmişti ama nasıl yapacağımı hayal edememiştim. Rica etsem nasıl kullandığınızı anlatabilir ya da gösterebilir misiniz?

özür hızlı yazarken yalnış yazmışım kalıpçı taşlama olacaktı(CROWN FLEX CT 13381 Elektrikli 600 Watt Kısa Kalıpçı )

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri