Rezistans yanmasını engellemek için yardım

esmer007

Üye
Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam yöneticilerden özür diliyorum. Benim siz değerli üstadlara sorum şu.

Fabrikada rezistans sıcaklığını hava ile kurutma fırınlarına gönderip içinden geçen malzemenin kurumasını sağlıyoruz. Geçenlerde hava valfi arıza yaptığı için rezistanslar ısınmış ve hava olmadığı için doğal olarak patlamış. (her hangi bir önlem alınmamış). Şimdi benden istedikleri hava valfinin çıkışına
1.kuru kontaklı (220 V Ac ) kontaklı 1 adet basınç valfi bağlamamı bu kontaklar yardımı ile de
2.sinyal lambası
3.buzzer ( alarm cihazı ) kurmamı istiyorlar.

Yani sonuç olarak ; hava olmadığı zaman rezistanlar devreye girmyecek ve alarm ve sinyal verecek. şekilde bir çalışma olacak. bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

yeğenim öncelik le ısının oluşturulduğu hücreye termostat koymalısın.aşırı ısı oluştuğunda termostat açar rezistansları korur.ısıtıcılarını bir kontaktörle beslersin termostat ise kontaktörü kontrol eder.ısıtıcı kontaktörün nc(normalde kapalı kontağınıda alarm devresini ayağını oluşturur.basınç valfınıda kullanırsan çok daha iyi olur.ayrıca ısıtıcı kontaktörünün no yeşil sinyal nc kırmızı sinyal olarak uygulayabilirsin.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri