Rezistans sorunsalı

Ortalama 0.1mm bobin teli ile yaptığım 32,5 cm uzunluğundaki devrem ısınmıyor, ne kadar elektrik vermem gerekir? Volt mu daha önemli amper mi?

Bu adaptörle denedim elektrik vermeyi, tık yok
16434255707021789051196756422373.jpg

Isınmayan devre bu, 25-30 derece ısınsa ben tamamım
16434260758296317941579390336582.jpg

Ayrı olarak düşük voltajlı USB kablo ilede denedim, yarın sanayiden ince tel almayı düşünüyorum sizce çözüm olur mu

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
genç adam, hadi ben sizin gibi hz google amcaya yetişemedim ama insan bir sorar yaa
https://www.google.com/search?q=rez...HXHjA0EQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1326&bih=623&dpr=1
bak burada görselleri var, senin tele hiç benziyorlar mı? senin yaptığın sistemde en fazla adaptörün ısınır ve yanar. hani kazayla 220 volt vermiş olsaydın da sigortaları attırırdın (sana bir şey olmasında atan sigorta olsun)

0.1 mm gibi gözükmüyor, normal 1mm bakır kablo zannedersem. Bakıra da uygun güç kaymağı ile voltaj verilirse ısı elde edilir.
Akşam nasipse 1 mm bakır kabloya farklı voltaj verip, çektiği akımı ve ısı derecesinin videosunu çekip paylaşacağım.

1 mm bakır kablodan ısı elde etmeyi hayal etmeyin.

1mm kesite sahip bir bakır iletkenin bu uzunlukta direnci çok düşüktür. Bu nedenle bu iltkenden ısı elde etmeniz çok zor.

İlla bu iletkenden ısı üreteceğim derseniz bu iletkene 0.1 volt 50 amper ile güç vermeye başlayın.

ısı alabilmeniz için bu omajdaki iletkenden akım akıtmanız lazım. gerilim verirseniz güç kaynağınız kısa devreye düşer.

bu kadar teli anca araba aküsü ile ısıtırsın ama gözünü seveyim sakın deneme patlar :) bunu görünce aklıma ne geldi sizinle paylaşayım 99 da işe yeni başlamışım işteki ilk günlerim ustamla birlikte işletmenin ups akülerini değiştirecez tabii köylü daha önce ups aküsümü bağlamış ne bilsin 24 adet akü ben 2 akü aldım tek tarafına köprüyü attım usta dur diyene kadar köprüyü akünün diğer ucuna salmamla beraber köprü ortadan kayboldu :D

Ortalama 0.1mm bobin teli ile yaptığım 32,5 cm uzunluğundaki devrem ısınmıyor, ne kadar elektrik vermem gerekir? Volt mu daha önemli amper mi?

Bu adaptörle denedim elektrik vermeyi, tık yok Ekli dosyayı görüntüle 84599
Isınmayan devre bu, 25-30 derece ısınsa ben tamamım
Ekli dosyayı görüntüle 84601
Ayrı olarak düşük voltajlı USB kablo ilede denedim, yarın sanayiden ince tel almayı düşünüyorum sizce çözüm olur mu
Rezistans teli krom nicel elementili bı tel 0.2 mm kullan 9 v pille bile anında ısınır tel

Forum istatistikleri

Konular
128,372
Kullanıcılar
450,247
Son üye
moonshine07

Yeni konular

Geri