Rezistans Bilgisi Olanlara

II_MeHMeT

Üye
3 fazlı 36 KW üçgen bağlantı rezistans grubumuz var. Almanya'dan 16 yıl önce alındı. 2 hafta önce arızalandı. rezistansı söktük. içinde bizim kimyasalımız vardı. Delik vardı haznemizde. sıvı ile değil kuru çalıştığını biliyorduk. teknoloji olarak artık net bir şekilde vakum yapılarak rezistans çalışıyormuş.

Bursa da bu hazneye vakum yapabilecek bir firma bulamadım. Oktoklav taşlı rezistans önerildi.

Tecrübeleriniz nedir.

36 KW rezistans kuru çalıştırılamaz mutlaka bir sıvı olması gerekiyor dendi. Isı transfer yağlarına baktık. Patlama riskinden dolayı beklemedeyiz. Almanya bu rezistansın havasının nasıl alındığı ile ilgili birşey söylemedi. Yenisini gönderebiliriz 8 hafta termin süresi verdi.

Varsa tecrübelerinizi öğrenebilirim.

Makinenin resmi varmı?Kaç derecede çalışıyor makineniz?16 yıldır rezistans hiç değişmedi mi?Rezistansların çalışma ömrü vardır 16 yıl uzun bir zaman1Rezsitansınızın ömrü bitmiş olabilir bu ömür dış yalıtkan veya tel ömrü olabilir rezistans ın ve makinenin resimleri ile kaç derece ve ne işlem yaptığını söylerseniz size daha fazla yardımcı olunabilir.Türkiyede küçük ve büyük ölçekli rezistans firmaları mevcut ve hatta özel üretimde yapıyorlar bu firmalar!

Makinenin resmi varmı?Kaç derecede çalışıyor makineniz?16 yıldır rezistans hiç değişmedi mi?Rezistansların çalışma ömrü vardır 16 yıl uzun bir zaman1Rezsitansınızın ömrü bitmiş olabilir bu ömür dış yalıtkan veya tel ömrü olabilir rezistans ın ve makinenin resimleri ile kaç derece ve ne işlem yaptığını söylerseniz size daha fazla yardımcı olunabilir.Türkiyede küçük ve büyük ölçekli rezistans firmaları mevcut ve hatta özel üretimde yapıyorlar bu firmalar!
165 derece rezistans sıcaklığı. kimyasal sıcaklığı 121 derece de olacak şekilde çalışıyordu. ikisinden biri sonraki aşamaya geçmesi için kontrol ediliyor.
Hiç değişmedi rezistans. rezistans da yapılan işlem porselen fincanlar gövdeye kaçak yapınca fincanlar ve manşon çıkartılmadan kaynak dolgu yapıldı.

özel üretim için 9 firma ile görüştüm cüneyt bey fakat vakumun neden yapıldığını soran firmalar oldu maalesef.

yarın montajını yapacağız otoklav taşlı rezistansın. bakalım sonuçları bende merak ediyorum.

Ekli dosyalar

• DSC_0001_11.JPG
    DSC_0001_11.JPG
    120.2 KB · Görüntüleme: 56
  • DSC_0002_13.JPG
    DSC_0002_13.JPG
    155.4 KB · Görüntüleme: 54
  • DSC_0003_10.JPG
    DSC_0003_10.JPG
    120.5 KB · Görüntüleme: 57
  • DSC_0004_10.JPG
    DSC_0004_10.JPG
    253.2 KB · Görüntüleme: 48
  • DSC_0011.JPG
    DSC_0011.JPG
    176.2 KB · Görüntüleme: 47
Rezistansınızın ömrü bitmiş bu rezistansla firmalara giderseniz size uygun olanı verirler şu olur 16 yıl gitmezde 16 ay gider veya 4-5 yıl çalışır numune olarak rezistans ı rezistans yapan firmalara götürün derim bu rezistans gibi uzun ömürlü olmasını beklemeyin bence düşünün Almanya Wolksvagen üretiyor bizde de yıllarca Tofaş Doğan Şahin üretti!
Türkiyeden muadilini bulursunuz Almanya dan da orjinal için sipariş verirsiniz bu zaman içinde işiniz durmaz!Üretim devam eder!

Rezistansınızın ömrü bitmiş bu rezistansla firmalara giderseniz size uygun olanı verirler şu olur 16 yıl gitmezde 16 ay gider veya 4-5 yıl çalışır numune olarak rezistans ı rezistans yapan firmalara götürün derim bu rezistans gibi uzun ömürlü olmasını beklemeyin bence düşünün Almanya Wolksvagen üretiyor bizde de yıllarca Tofaş Doğan Şahin üretti!
Türkiyeden muadilini bulursunuz Almanya dan da orjinal için sipariş verirsiniz bu zaman içinde işiniz durmaz!Üretim devam eder!
Zaten aynı rezistanstan yaptırdık yıldız bağlantı ile 17 KW ta çalışıyor. parçaların süresini uzattık. bende farkdayım durumun. tanıdığınız iyi rezistans fırmaları varsa alternatif olarak kullanabilmem gerek.

üçgen bağlantıda 1 günde yanıyor rezistans 36KW da kömür oluyor.

Merhabalar,

Bu rezistans isisini neye aktariyor. Genelde gorselde paylastiginiz formdaki rezistanslar sivi isitmada kullanılır su yada yag gibi.

Anlatiminizdan bu rezistanslarin neyi isittigini anlayamadim.

Eğer bu rezistans sivi degilde havayi isitacak ise formu asagidaki gibi olmali. Bu sekilde yuzey alani artirilmaz ise Turkiyede uretilen rezistanslar cok kisa surede omrunu tamamlar.

Elektrik terminal baglantisina takilmayin onu farkli şekillerde uretebilirler. Birde gorseldeki rezistans cubuklari birbirine cok yakin. Imalat yapip orjinal almayi dusunmuyorsaniz bu rezistans cok guclu aralarında bosluk olmasi isi transferini kolaylastiracak ve rezistans omrunu uzatacaktir.

Bunlar nacizane tavsiye. Kolay gelsin.

RYD3mDJoCBA3BF_Dd_3gKGuLwDayZ_kBswrclm-qBkldV988NE.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri