RELAY ROLE KOTNROL PC TO CIHAZ OZEL

xxlxxl

Üye
ISTENILEN CIHAZ VEYA CIHAZLARA ZAMAN AYARLI KONTROL PROGRAMI...
CIHAZA BELIRLENEN ZAMAN KADAR AÇIK BELIRLENEN ZAMAN KADAR KAPALI YAPILIR PERYOD DEVAM EDER... TAKI BELIRNEN ZAMANDA SONLANDIRILIR
2 ADET ORNEK VARDIR...........

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bu programları nasıl indireceğiz ? sadece resim var

Bilgisayardan röle kartına hangi arabirim ile bağlanılıyor? Seri Port, Ethernet,Paralel Port,Usb? hangisi?

Öncelikle ilginize teşekkür ederim fakat iş görmez diyen arkadaşa diyorumki.. hem usb hem port olarak görev yapıyor ben orda kendi çabamla üretmişim koymuşum birisi çıkıyor iş görmezdiyor tekrar açıklıyorum hem usb hem port üzerinden kontrol ediyör.. program gönderdiği datayı röle kartına işliyor.. ben örnek olarak birşeyler yazdım program açık orda röle kartı olan her ortama tetikleme yapar... programıda veririm tabiki usb olan versiyonu entegre ortamlı olduğu için özel bir hex dosyası yazdım... eğer elinde kendine ait 18f4550 ve 2550 olan arkadaşlara göre ayarlarım benim kodumda değeler farklı özel olrak kişinin değerine göre hex yazarım.... eğer reklam olmassa msn adresimi vermek istiyorum:
herkes kullansın diye özellikle lpt portu olarak verdim belki usb den anlamayan kişiler var lpt port basit olduğu için çıkışları röleye vermesi kolay olur msn den ışaşan arkadaşları yardımcı olurum bu arada form gerçekten güzel

general arkadaşım tesüff ederim ne demek yaramaz belkii insanlarda eski pc var kim bilir belki değerlendirecek usb portu yok belki neden benim programımı kötülüyorsun arkadaşım kendin kaç satır kod yazabiliyosun koy ortaya görelim... ben insanalra yararlıolur düşüncesiile koydum tabiki programları paylaşcağım denemelerim olduktan sonraa kart modulleri yapıyorum

İşe yaramaz derken "kimsenin işine yaramaz, 5 para etmez, kim ne yapsın bunu" gibi anlamlarda demedim. Benim işime yaramaz, ben daha çok ethernet ile ilgileniyorum bu maksatla dedim. İyi çalışmalar.

enthernet derken uzaktan kontrol mu diyosun yani.... internet ortamı her rtürlü yazarım hatta cebden gir msn ye onunla bile kontrol yaptırırım istediğin cihazı msn üzerinden nerde olursan ol yeetrki evde internet bağlantısı olsun veya internet üzerinden fark etmez kontrol yaparken izleme olanağında var ayrıca uzaktm kontrolde yapılırr...

Uzaktan kontrol değil tam olarak. Bir yanda pc ve pc nin hemen yanında ethernet ile bağlı io kartı. Beckhoff ürünlerini gördüysen adamlar ethercat diye bir sistemle çaışıyorlar ama sandığım kadarı ile oda ethernet tabanı ile haberleşiyor. Pic ile bu şekilde çalışan bir kart yapmayı düşünmüştüm. Sonrasında da uğraşamadım kaldı. Onun için merak ettim ethernet kablosu ile bağlantı sağlanıyor mu diye.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri