Rekatif güç kontrol rölesinde sayaç faz sırası sorunu

yylcn

Üye
entes rg 12c rölede cos degeri bire yakın,akım trafosu,kondansatör sıralaması,program seçimi hepsine defalarca kontrol ettim.buna ragmen rekatif cezayı önleyemedim.kombi sayaçlarda faz sıralamasından dolayı böyle bir şeyle karşılaşıyor olabilirmiyim.
başka bir müşterimdede fazlardan 35 40 amper akım çekmesine ragmen röle kondansatörlerli devreye almıyor.akım trafo oranı program vs kontrol ettim bir sıkıntı yok gibi görünüyor.yardımlarınızı beklliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu model röle Ufak değerleri algilayamaz röle sayaç cosinisu uyuşmuyorsa algılama hatası Büyük ihtimalle yada ölçüm og. İse buda olabilir

Başka bir tesisin karşılaştırması hatalı olur.Sayaclar genellikle rolelerden daha hassas algılama yapar.

entes rg 12c rölede cos degeri bire yakın,akım trafosu,kondansatör sıralaması,program seçimi hepsine defalarca kontrol ettim.buna ragmen rekatif cezayı önleyemedim.kombi sayaçlarda faz sıralamasından dolayı böyle bir şeyle karşılaşıyor olabilirmiyim.
başka bir müşterimdede fazlardan 35 40 amper akım çekmesine ragmen röle kondansatörlerli devreye almıyor.akım trafo oranı program vs kontrol ettim bir sıkıntı yok gibi görünüyor.yardımlarınızı beklliyorum

Akım trafosu varmı,değeri ne ?Bahsettiğiniz
röle 50 mA akım algılar.

Birinci kademeniz mutlaka Trifaze olmalı.. !!!!

yorumlar için çok sagolun.akım trafosu 50/5,yönlerinide kontrol ettim.eski röle vardı yenisiyle degiştirdim.sistemde regülatör vardı ondan şüphelendim aradan çıkardım ama sonuç alamadım
Bu model röle Ufak değerleri algilayamaz röle sayaç cosinisu uyuşmuyorsa algılama hatası Büyük ihtimalle yada ölçüm og. İse buda olabilir

Başka bir tesisin karşılaştırması hatalı olur.Sayaclar genellikle rolelerden daha hassas algılama yapar.
röle sayaç cos uygunlugunu bilmiyorum,açıklayabilirmsiniz.tesiste ag

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri