Regülatör Hakkında

Merhaba arkadaşlar "Tunçmatik Reguline 600VA 300W Röleli Regülatör" almayı düşünüyorum. Çalıştıracağım cihazların güç tüketimini gösteren resimler ekliyorum. Ben pek bişey anlamadım neresine bakmak gerekiyor :D
Yardımlarınızı bekliyorum.

tv.JPG

tvbox.JPG

modem.JPG

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tüm cihazlardaki ortalama watt değerini dikkatlice okumanız gerekiyor. 42" led lcd Tv 64 watt, tv box adaptörü 12 -15 watt, tp-link modem adaptörü 8-10 watt güç değerindedir. Ortalama güç (watt) yazan yere bakacaksınız, üzerinde yazmayıp yoksa benim şimdi yaptığım gibi çıkıştaki dc. voltla amperi çarpıp güç faktörü kaybını da yaklaşık olarak biraz artırıp ekleyerek (ortalama) bir watt değerini bulmuş olacaksnız, hepsi budur. 3 farklı cihazın etiketlerindeki watt toplamı taş çatlasa da 100 watt.'ı pek de geçmiyor, tabi ki yaklaşık değerler olarak. Yani sonuç olarak yalnızca bunlar çalışacaksa 300 watt regülatör gücü elbette ki kafidir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Tüm cihazlardaki ortalama watt değerini dikkatlice okumanız gerekiyor. 42" led lcd Tv 64 watt, tv box adaptörü 12 -15 watt, tp-link modem adaptörü 8-10 watt güç değerindedir. Ortalama güç (watt) yazan yere bakacaksınız, üzerinde yazmayıp yoksa benim şimdi yaptığım gibi çıkıştaki dc. voltla amperi çarpıp güç faktörü kaybını da yaklaşık olarak biraz artırıp ekleyerek (ortalama) bir watt değerini bulmuş olacaksnız, hepsi budur. 3 farklı cihazın etiketlerindeki watt toplamı taş çatlasa da 100 watt.'ı pek de geçmiyor, tabi ki yaklaşık değerler olarak. Yani sonuç olarak yalnızca bunlar çalışacaksa 300 watt regülatör gücü elbette ki kafidir. Kolay gelsin.

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri