Regülasyonlu Güç Kaynağı

uzdil

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Yüksek maliyetli (2200$) bir lineer motor aldım. 72VDC ile çalışıyor. Satıcı bu cihazın regülasyonu düzgün yapılmış bir güç kaynağı ile beslenmesi gerektiği aksi takdirce cihazın arızalanabileceğini söyledi. Satıcının önerdiği cihaz 72VDC 500 watt ve 500-600 dolar civarında. İnternette aradım ancak Türkiye'de 72VDC güç kaynağı bulamadım. Bunu hızlı ve ucuz bir şekilde nasıl temin edebilirim? 2 adet metal kasa 36V adaptörü seri bağlasam işimi görür mü?
Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
En sağlamı 6 tane seri bağlı 12 volt akü kullanın. veya 5 tane.
Eğer bu akü grubunu biir şarz cihazıyla beslerseniz ideal bir güç kaynağı gibi çalışır.

6 Tane seri bağladığımda 72V ve 7ah lik güce ulaşacağım.Peki bu durumda bu akü grubunu beslemek için 72V 700mah'lık bir şarj cihazıyla mı beslemeliyim? Normalde şarj için kapasitenin %10'u kadarlık bir adaptör kullanıldığını hatırlıyorum. Bisiklet aküsünün şarj aletleri 72V ama 20 A. Uygun olmaz sanırım.

6 Tane seri bağladığımda 72V ve 7ah lik güce ulaşacağım.Peki bu durumda bu akü grubunu beslemek için 72V 700mah'lık bir şarj cihazıyla mı beslemeliyim? Normalde şarj için kapasitenin %10'u kadarlık bir adaptör kullanıldığını hatırlıyorum. Bisiklet aküsünün şarj aletleri 72V ama 20 A. Uygun olmaz sanırım.
https://www.google.com.tr/amp/s/m.tr.aliexpress.com/wholesale/72v-charger.html
Ayarlı akım olanları da var.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri