Redüktör seçimi

Legions1

Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin. Redüktör seçimiyle ilgili bilgilerinize ihtiyacım var. Öncelikle 1.1kW lık güçte bir elektrik motorum var. Bu elektrik motoruna uygun bir redüktör seçmem lazım ve yılmaz redüktörün sayfasına girdiğimde benden bir n2 değeri istiyor ben sistemimim dakikada 5 metre yol almasını istiyorum yani 5 m/dak bu arada motoru ve redüktörü kullanacağım sistemi özetlemek gerekirse motor ve redüktör bir tambura bağlanacak ve tamburun çapı 225mm dir. bu tamburdan halat ile 700kg ağırlık 30 metre yukarı kaldırılacak benim sıkıntı yaşadığım yer ile redüktörün çıkış hızı ne olmalıdır ve redüktör seçerken motor gücü ve çıkış hızı dışında dikkate almam gereken konular nelerdir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
225 mm lik bir kasnağın çevresi 785 mm'dir.,

5000 mm için 5000/785=6.3 yani kasnağın dakikada 6.3 tur atması lazım.

Buraya kadar iyi ama otorun devri ve torku olmadan redüktör çıkış devri bulunamaz.Neticede redüktör limitler içinde orantısal çeviri yapar.Yani aynı redüktöre motordan1000 devir verince farklı 1500 devir verince farklı çıkış elde edersiniz.

Hasılı kasnağın yapması gereken devir belli ama motor çıkışını ne kadar tahvil edecek bunu bilmek için motor devri ve torku lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri