Reaktif güç kontrol rölesi

Fatih.koc

Üye
Elimde siemens marka PFC 3C reaktif güç kontrol rölesi var sistemi birtürlü otomatik çalıştıramadım şuan manuel olarak kademeleri deveye alıp çıkarıyorum bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Akım trafo ucları ve gerilim faz sırasının dogrulugundan eminmisin. Pano/sistem yenı ıse, akım trafoları kompansazyon panosundan önde olmalı.
4RB9512-8CD50 sıemens serı no bu ama kılavuz bulamadım henuz..

Son düzenleme:
Akım trafo ucları ve gerilim faz sırasının dogrulugundan eminmisin. Pano/sistem yenı ıse, akım trafoları kompansazyon panosundan önde olmalı.
Trafo uçları k1,l1 leri doğru akım trafosuda panodan önce zaten rölede bütün parametreleri el ile giriyoruz(trafo oranı)vs acaca rölede mi ayarlama yapılması gerekiyor

Gerılım uclarını sıra ıle yer değiştirin.

Elimde siemens marka PFC 3C reaktif güç kontrol rölesi var sistemi birtürlü otomatik çalıştıramadım şuan manuel olarak kademeleri deveye alıp çıkarıyorum bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

Kurulum yapılmamış olabilir.Akim trafo oranı, trafo testi, kademe testi yapmadan hiç bir röle otomatik işlev yapamaz.

İşte bnde kurulumu yapmadigimdan oluyor galiba ve nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum daha önce hiç yapmadım

Röle üzerinde irtibat numarası yada Siemens müşteri hizmetlerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.Fakat ayar yapabilmeniz için kompanzasyon konusuna hâkim olmanız lazım.

Röle üzerinde irtibat numarası yada Siemens müşteri hizmetlerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.Fakat ayar yapabilmeniz için kompanzasyon konusuna hâkim olmanız lazım.
Röle üzerinde numara yok fakat internetten araştırıp arayınca cevap vermediler
Evet konu hakkında pek fazla alt yapım yok ama
Ayar için ise bildiğim kadarı ile akım trafo ve kondansatörleri bazı ayarlar yaptıktan sonra röle kendisi okuyup tanıyor işte ordaki ayarlarlari yapamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri