Reaktif akim ,ev elektrigi yardim ?

Bayanesra

Üye
Merahaba arkadaslar kafama takilan bir kac soru var bunlari anlamaya calisiyorum simdi muatakil evde oyuruyorum yeni tasindim kardesimin kaynak makinasi var 2 adet ayrica sodyum lambalari var 3 adet 1000w projektor klima taktiricaz yani bunlar reaktif akimi yuksek cihazlar hepsi birden calisssa 10 15 kw yapar heralde evimin elektrigi bunu kaldirirmi monofaze saat kullaniyoruz kaldirmazsa ne yapmamiz lazim yardim lutfen

Son düzenleme:
Trifaze basvurusu yapin.tek fazla o kadar cihazı calisiramazsiniz ayni anda

Trifaze basvurusu yapin.tek fazla o kadar cihazı calisiramazsiniz ayni anda
Ne kadarlik guc taleb etmem gerekir 15 kw yeterli olurmu 15 kw monofaze daya iyi olmazmi acaba 15 trifazeden sarteller atmaz en azindan . yardimn icin tesekur ederim ve elemtrik gucunu yukseltmek icin saati degistirmek yeterli oluyormu yoksa evin hattinida degistiriyorlarmi

Ne kadarlik guc taleb etmem gerekir 15 kw yeterli olurmu 15 kw monofaze daya iyi olmazmi acaba 15 trifazeden sarteller atmaz en azindan . yardimn icin tesekur ederim ve elemtrik gucunu yukseltmek icin saati degistirmek yeterli oluyormu yoksa evin hattinida degistiriyorlarmi
Sorun o değil hanımefendi . Normalde elektrik iç tesisleri yönetmeliğine göre bir faza bağlanabilecek yük 5 kW dan daha fazla olamaz . Bu mantıkla da artık yeni yapılan binaların dairelerine üç faz bağlanıyor .

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ
Madde 22- İZİN VERİLEN EN BÜYÜK YÜK DEĞERİ
Üç fazlı tesislerde nötr iletkeni bulunanımda faz-nötr arasına nötr iletkeni bulunmayanlarda
iki faz arasına bağlanacak yükün değeri (bağlantı gücü) en çok 5 KW olabilir. KW’in üzerindeki
beslemeler üç farlı sistemle yapılır.
Bu hükmün uygulanmasmda bazı yörelerde teknik zorunluluklardan dolayı değișiklik
yapılması, gerekli tedbirlerin alınması kaydıyla, kuruluș Yönetim Kurulu veya karar organının
yetkisindedir.

Hıı ozaman trifaze sart :) peki kac kw tlik saatler var 15 20 kw lik olanlar varmidir beyfendi

Hıı ozaman trifaze sart :) peki kac kw tlik saatler var
Sorun o değil hanımefendi . Normalde elektrik iç tesisleri yönetmeliğine göre bir faza bağlanabilecek yük 5 kW dan daha fazla olamaz . Bu mantıkla da artık yeni yapılan binaların dairelerine üç faz bağlanıyor .

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ
Madde 22- İZİN VERİLEN EN BÜYÜK YÜK DEĞERİ
Üç fazlı tesislerde nötr iletkeni bulunanımda faz-nötr arasına nötr iletkeni bulunmayanlarda
iki faz arasına bağlanacak yükün değeri (bağlantı gücü) en çok 5 KW olabilir. KW’in üzerindeki
beslemeler üç farlı sistemle yapılır.
Bu hükmün uygulanmasmda bazı yörelerde teknik zorunluluklardan dolayı değișiklik
yapılması, gerekli tedbirlerin alınması kaydıyla, kuruluș Yönetim Kurulu veya karar organının
yetkisindedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hanımefendi... Kullandığınız terimlerden/birimlerden anlaşılacağı üzere elektrik mesleğine mensup biri değilsiniz.
Meslek mensubu olmayanlar buralardan aldıkları kulaktan dolma bilgilerle esnafın karşısına dikilip zora sokuyorlar.
Bilgi edinmeye çalışmanız güzel ama; Herkes kendi işini yapmalı.
Bir elektrikçiye giderseniz hem bilgi alırsınız. Hemde proje çizimi ve tadilat işlemi için görüşürsünüz.
Neticede bu mesleği icra edenlerde bu işten ekmek yiyorlar.
NOT: Ben Memurum....

Hanımefendi... Kullandığınız terimlerden/birimlerden anlaşılacağı üzere elektrik mesleğine mensup biri değilsiniz.
Meslek mensubu olmayanlar buralardan aldıkları kulaktan dolma bilgilerle esnafın karşısına dikilip zora sokuyorlar.
Bilgi edinmeye çalışmanız güzel ama; Herkes kendi işini yapmalı.
Bir elektrikçiye giderseniz hem bilgi alırsınız. Hemde proje çizimi ve tadilat işlemi için görüşürsünüz.
Neticede bu mesleği icra edenlerde bu işten ekmek yiyorlar.
NOT: Ben Memurum....
Kimse isini yapmasin demedimki beyfendi elektrik gucunu nasil yukselticegime merak ettim sayacimi hattimi guclendirmek gerekiyor diye saolsun insanlarda cevaplafi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri