Radyo kontrol panel devresi

alabora28

Üye
Merhaba üstadlarim konuyu yanlış yeremi açtım bilmiyorum. Ford fiesta radyo kontrol paneli açma kapama butonu çalışmıyor. Kontrol panelinin devre resimlerini dosyada ekledim. Kontrol panelinde bütün tuşlar aktif olarak çalışiyor, potansiyometre ses düğmesi çalışiyor ama potansiyometre radyoyu acip kapatmiyor. Yabanci forumlarda kondansatör değişiminden bahsedilmiş. Siz üstadlarin yorumlarini rica ediyorum
PXL_20210125_110013189 (1).jpg
20230528_173152.jpg
20230528_173246.jpg

Sanirim oradaki parça rotary enkoder. Enkoderin buton kısmını olcum aleti ile çalışıp çalışmadığını test ettiniz mi?

Serkan hocam öyle bir ölçüm yapmadim ama ses acma ses kisma aktif calisiyor. Sadece acma kapama yapmiyor. Encoder kaynakli olabilir mi? Yabanci forumlarda benzer problemler kondansatör degisimiyle çözülmüş mesajlar içeriyor. Daha önce klavye calismamazlik yapti yani hiç çalismiyordu.En ustteki chipi degistirdim simdi hiç kapanmiyor

Ses açma kapatmayı enkoderi döndüğünde görev görür, açma kapatma butona basınca.

Önce butonun görev görüp görmediğini kontrol edin tabiki ilk basta. Sonra diğer alternatifler değerlendirilir.

Belki basit bir temizlik kontak spreyi ile temizleyip kurtaracaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri