Rüzgar türbini için motor seçimi

zorsis58

Üye
Arkadaşlar Selamun aleyküm.Öncelikle bu konularda yeni olduğumu belirterek sizlere bir soru sormak istiyorum.Elimde 2 adet ekte gözüktüğü gibi motorum mevcut ben bu motorlar ile Rüzgar Türbini yapmak istiyorum bahçeme.Bahçemde elektirik olmadığı için eskiden kalma konfeksiyon makinesindeki motorları değerlendirerek elektirik üretmek istedim.Bu motorlar bana elektirik üretmek için yardımcı olur mu?Akü doldurur mu?Çalıştırmasını istediğim sadece 6 adet ampul ve arada sırada telefon şarj etse yeterli.Bu motorlar olmaz derseniz hangi motoru ve akü yü önerirsiniz?
61df7ec5-7ec7-489e-88d3-ed56c4162f07.jpg
97afe4f8-294d-4ae5-9e4e-247f17969c74.jpg
63967a02-ac4b-47b9-b4c3-be6e8c776142.jpg
fefca945-3829-43f0-99c5-26c041f30708.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bildiğim kadarıyla değişiklik yapmazsan olmaz, elindekiler motor alternatör değil, basit dc motor tersten çevirirsen elektrik üretirsin ( çok düşük verim) ama bildiğimiz motorlarla ???????? ha asenkron motorlarda oluyor diye biliyorum ama yinede istediğin şeyler için çok zor... sen bence alternatör araştır...

bildiğim kadarıyla değişiklik yapmazsan olmaz, elindekiler motor alternatör değil, basit dc motor tersten çevirirsen elektrik üretirsin ( çok düşük verim) ama bildiğimiz motorlarla ???????? ha asenkron motorlarda oluyor diye biliyorum ama yinede istediğin şeyler için çok zor... sen bence alternatör araştır...

Teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için

neden güneş paneli düşünmüyorsunuz ?
hazır kitler satılıyor onlardan alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri