Rüzgar Türbini Direk İmalatı(Öğrenci Projesi)

vedel

Üye
Tasarım çalışmalarını yaptığımız yerli 50 kw rüzgar türbini için üretime hazır hale getirebilecek kaynak vs imalatı yapabilecek ankara istanbul veya bursa civarında üretim yapan firmaların ne kadar fiyata üretebikeceği konusunda fiyat analizi almak isityoruz

Yaklaşık 20 metre boyunda olması gerekiyor.Yaklaşık 15 bin tl tutabilir

Merhaba projeniz hakkinda daha detayli bilgiler vermisiniz?
Oncelikle 50 kw ruzgar icin buyuk bir guc (ortami bilmemekle bir sey diyemiyorum )20 m mesafe az olabilir diye dusunmekteyim 20 25 kw icin 25 m kule kullanilmakta. Sizin icin mahsuru yoksa proje nin suanki ve ileriki surecini paylasirmisiniz.
Kuru kuru direk fiyati lazim demek cok fazla golge masrafa razi olmak demek. Incelik cad 3d cizim sart sonra ileriki detaylar kurulum ve bakim. Kurumla baglanti sabiti hareketlimi olacak sabitse vince kurulum vincle bakim olacak eger hareketli dedigimi ise hidrolik kiriko ile kurulum ve bakim yapilabilmekte . Tek parcami veya cok parcalimi. Celik st 37 mi 52 mi olacak 52 olursa daha hafif bir celikle insa edilebilir. Kulenin pastan korunmasi daldirma galvanizlemi yoksa boyama yontemi ile saglanacak..
Dusuncelerimi paylastim sizinde yorumlarinizi almak ve bilmedigim yonlerini ve eksikleride goren arkadaslar cevap yazarsa memnun olurum..

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyayı görüntüle 18662
proje şuan araştırma aşamasında somut birşey olduğu söylenemez pek.
burada kule boyu 20-25 m arası verilmiş , farklı bir kaynaktada 20 m civarıydı rocco216. tabi bu direk boyunda önemli olan optimum rüzgarı kaç mt yükseklikte elde edeceğimizdir sanırım.ve taşında aşamasında daha kolay olacağını düşündüğüm için direk çok parçalı düşünüyoruz.vinçle kurulum mantıklı hidrolik kurulumuda izlemiştim pratik görünüyor.ama kullanılacak çelikle ilgili ve paslanmazlıkla ilgili hiç bir bilgim yok

Bunu kendinimi yapacaksini yoksa yapriracakmisiniz.... enerji jeneratoru olarak nw kullanmayi planliyorsunuz..kurulum nerede olacak...

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

imlat için bir proje olması gerkiyor.
teknik ölçülerin belirildiği detayın olduğu bir şey.
eğer bu şekilde bir döküman varsa Konya dan yardımcı olabilirim.
proje yok sıfırdan bir şeyler yapılması isteniyorsa yardımcı olamam.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri