Rügülatör Yükte Gerilim Düşüşü

Sadettin58

Üye
Kinect Sensör ile yapacağım bitirme projemde Kinecti beslemek için linkteki regülatörü aldım.
12v 12000mah akü ile besledim. çıkışını 12v'a ayarladım ve kinect sensöre bağladım(kinect sensörün adaptöründe 12v 1.08A değerleri vardı.). fakat regülatörü kinect'e bağlayınca gerilim 3V dolaylarına düşüyor. acaba akım mı çekiyor diye düşündüm fakat kinect ile regülatör arasına 1A cam sigorta bağlamıştım ne olur ne olmaz diye. Akım konusunda sorun yok ölçtüm. 330mA çekiyor.

0-30V ayarlı güç kaynağına bağladım 2.5 A kadar akımı yükseltince 10V'a kadar gördüm. Ondan sonra cam sigortalar devreyi açtı. 2.5A çekmesinin imkanı yok kendi adaptörü 1.08A çıkış veriyor. regülatörüde test ettim. 25W 22 Ohm, 25W 10 Ohm ve 50W 0.47 Ohm direnç bağladım. sabit 12V'u gördüm. Kinect, regülatör olmadan kendi adaptörü ile sıkıntısız çalışıyor. Bu yüzden empedansı düşükte diyemiyorum. Sorun hakkında bir fikri olan var mı acaba ?

https://www.aliexpress.com/item/2pc...-LM2577-4-35V-to-1-25-25V-3A/32348705646.html

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu regülatörde akım ayarı da var. Bu ayar
kısık kalmış ise çıkış gerilimini düşürür.
En sağdaki pot ile biraz değiştirin.

kabloda sorun varmış filtre devresinden sonra bir yerde kısa devre oluyormuş.

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri