PWM(kare dalga) giriş işleme yardım

farabiiii

Üye
İşin içinden çıkamadığım bir konu var ustalarım. Elimde bir pwm sinyal var ve bunu kontrollorumda giriş olarak kullanmam lazım. dalga boyum 50Hz. ortalama değerde dalga oranım 2ms(lojik 1)/20ms(dalga boyu), maksimumda 3ms/20ms, minimumda 1ms/20ms. avometrede okuyabildiğim değerler ortalama 0.25V, maksimum 0.33V, minimum 0.17V. Başlangıçta 0 ve 1 olduğu anları timer la sayıp oranlayarak ona göre çıkış vermeyi düşündüm ancak elimde böyle 6 giriş olduğu için program açısından sağlıklı olmaz sanırım. Sonra RC filtre denedim kare dalgayı yaklaşık olarak tam dalgaya çevirdim ama voltajım düşük olduğu için opamp kullanmam lazım.
Sorum bu sistemi giriş olarak kullanırken 0 ve 1 lerin süresini saydırarak oranlayarak mı yapmam daha sağlıklı yoksa RC filtreyle analog giriş alarak kullanmam mı? Süre saydırmam gerekiyorsa nasıl bi algoritma kullanmalıyım, rc filtre yapmam gerekiyorsa maksimumu yaklaşık 5 v a çıkarabilmem için hangi opamp entegresini kulanmam gerekiyor? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri