Push buton ile akım açma kapama hakkında

Mulger_

Üye
Merhaba,

Ben linkteki örnekleri ve benzer başka devre örneklerini thinkercad circuits ile hazırlamama rağmen düzgün çalıştırmayı beceremedim.
Amacım, rc model uçaklar ile uğraşıyorum, uçağın üzerindeki alıcıya güç verebilmek için mekanik anahtar kullanıyoruz fakat bu anahtar zamanla bozulabiliyor, titreşimden dolayı kapalı konuma geçebiliyor veya anlık kesintilere neden olabiliyor tabiki alıcıya elektrik gelmediğinden kontrol kaybedilip uçak kırımları yaşamaktayız. Benim yapmak istediğim titreşimden ve mekanik yorulmadan etkilenmeyecek varsayılan olarak her zaman alıcıya pilden elektrik gelecek ve ben butona basınca elektrik kesilecek bir devre araştırması içerisindeyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

http://danyk.cz/zap-vyp_en.html

Merhaba aramıza hoşgeldniz ve umarım rc model meraklılarının sayısı artar. Sayfanın aşağısındaki benzer konulara baktınız mı? Başka önerilerim de olacak.
Manyetik sviç (reed röle) kullanmayı düşündünüz mü hem maliyeti daah düşük ve hafif yer tutmaz gibi.

Bir de yine rc model sitesinde görmüştüm, mono / stereo jack ve yuvası kullanılmaktaydı. Jack yuvadan çekilince iç yay devreyi tamamladığından çok basit anahtar görevi görmekte, hem orjinal görsellik de katmakta ;).
1580380158325.png

bu resimdeki ikisinin birleşimi olmuş :)
1580380254302.png

Burada 2 ve 10 pinlerinin 2 durumda da nasıl yer değiştiğini açıkça görmekteyiz.

Merhaba aramıza hoşgeldniz ve umarım rc model meraklılarının sayısı artar. Sayfanın aşağısındaki benzer konulara baktınız mı? Başka önerilerim de olacak.
Manyetik sviç (reed röle) kullanmayı düşündünüz mü hem maliyeti daah düşük ve hafif yer tutmaz gibi.

Bir de yine rc model sitesinde görmüştüm, mono / stereo jack ve yuvası kullanılmaktaydı. Jack yuvadan çekilince iç yay devreyi tamamladığından çok basit anahtar görevi görmekte, hem orjinal görsellik de katmakta ;).
Ekli dosyayı görüntüle 61055
bu resimdeki ikisinin birleşimi olmuş :)
Ekli dosyayı görüntüle 61056
Burada 2 ve 10 pinlerinin 2 durumda da nasıl yer değiştiğini açıkça görmekteyiz.

Yorumunuz için teşekkürler. Öneride bulunduğunuz iki sistemi'de biliyorum, amaç zaten hazır donanım olarak var olan ve satılan bir ürünü amatör olarak nasıl yapılmış ve nasıl çalışır tarafını incelemek.

Yorumunuz için teşekkürler. Öneride bulunduğunuz iki sistemi'de biliyorum, amaç zaten hazır donanım olarak var olan ve satılan bir ürünü amatör olarak nasıl yapılmış ve nasıl çalışır tarafını incelemek.
İlk mesajınızdaki istekle buradaki isteği bağdaştıramadım!?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri