PT100 Okuma modülü ve komutu

Herkese selamun aleyküm hayırlı geceler...

Ustalarım bir makinede revizyon yapılacak kumanda kontrol kısmında sıkıntı yaşamıyorum lakin daha önce hiç yapmadığım için ısı kontrol kısmı beni biraz sıkıntıya soktu...

Elimde delta dvp 14ss plc var şimdi benim sistemde pt100 ısı sensörünü kullanabilmek için bu plc ye bir yan modül almam gerekiyor lakin ben bu modülün hangisi olduğunu bilmiyorum ve bu yüzden de nasıl kullanılacağını yani hangi komutlar ile benim bu modülden ısı bilgisi okuyacağımı da bilmiyorum...

İlk önce ben pt100 okumak için hangi modülü satın alayım tek kanal pt100 olsa işimi görüyor... İkinci olarak da biraz komuttan bahs eder misiniz ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
dtc1000 modulu her turlu termo eleman ile calısır 14ss in yanına bagla ve bıtsin

Merhaba
Delta panelida hiz ayarina sinir yapmam için nasil işlam yapa bilirim masala,delta panelinden ayarlar sahifasinden hiz ayarlarinden maks 50 hz sa 40 hz yaptiymda makina hizini maks 40 hz den yuksaltamasin. Lutfan anlatirmisiniz

HMI üzerine koyacağınız Sayısal Değer Gir elementinde bulunan min değer ve max değer limitleriyle HMI üzerinden istediğiniz aralıkta değer girilmesini sağlayabilirsiniz.

11.jpg

22.jpg

Merhaba
Sizin anlatiniz işlami ban panela yazdim, maks 50 hz gostardim şimdi ayarlar sahifana girib 40 yaptimda ana menu den 50 hz yapmak istadiymda 40 den fazlasini yapamayim bunu nasil yapacam lutfan anlatirmisiniz

@abu zubair invertör içerisinden P01.00 parametresinden MAX. Frekans değerini örneğin 100hz. olarak ayarlayın HMI içerisinden gösterdiğim şekilde max. frekans kısımını kaç ayarlarsanız HMI içerisinden ne yazarsanız o kadar çalışır

Merhaba
Elimde XS2 18BLPAL2 OUT/PNP SENSORI VARDIR BUSENSORLA delta plc de metra yazilimini nasil yapa bilirim yani hangi komutla yazarim lutfan yardaminiza ehtiyacim var

Abu zubair Merhabalar;
Elinizdeki sensör digital pnp tipinde çıkış veren bir sensör bu sensör ile uzaklık bilgisini alamazsınız sadece belli mesafede metal nesne olup olmadığını algılarsınız.

Kolay Gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri