Proteus

Logıc entegrelerin, piclerin, veya başka entegrelerin besleme girişlerini ayrı ayrı regulatörlerden almak istiyoum (7805 ) proteusta Çizim yaparken bunu nasıl ayarlıyorum. Tek kaynaktan besleme yaptğımda hata vermiyor. ama farklı besleme kaynakları kullandığımda arese aktarırken hata veriyor. Areste besleme bağlantılarını manuel yapim dedim devre hepten karışıyor. bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı.yardımınızı bekliyorum.

Şöyle bir sistem deneyebilirsiniz. Öncelikle "design" kısmından "configure power rails" de new seçeneği ile yeni bir hat oluşturun(ornegın V12 olsun) ve voltage değerini girin örneğin "12" volt. Pic için örnek verirsek pic menusunden hidden pins den pin VDD kısmına V12 yazın. daha sonra tekrar configure power railden listede V12 i bulun gelen listede solda bulunan V12 i sola ok işaretiyle geçirin. Terminals kısmından power ı seçerek devrenize ekleyin , power componentine sol tıkladığınızda gelen string seçeneğinde V12 i seçerseniz işlem tamamlanıyor. bu v12 power a birde 7812'nin çıkışını bağlarsanız areste işler tamam gibi. Daha kısa yolu varsa ve uygulamaya geçeni varsa güzel olur bende ilk defa bu soruyla ihtiyaç duydum, benden bu kadar :). Kolay gelsin.

feerit arkadaş ilgine teşekkür ediyorum.. yarın dediklerini yapacam. sonucu burdan yazarım.

feerit bey, dediklerinizi şimdi yaptım. tam işimi gördü. fevkalede sevindim. sizin için güzel dileklerde bulunuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri