Proteus Win10 Mouse Sorunu

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler dilerim. 6 saattir çözemediğim bir sıkıntı var ve bunu değerli vaktinizi almamak kaidesi ile sizlerin deneyimine sunmak isterim. Proteus 8.7 versiyonunu windows 10 pro işletim sistemine ve AMD Radeon ekran kartına sahip olan bilgisayarıma kurdum. Aynı versiyon; daha önce windows 7 ultimate işletim sistemine sahip olan diğer bilgisayarımda herhangi bir sorun çıkarmadan çalışıyordu ama windows 10 makinemde hem isis hemde areste öğeyi seçip sağ tıkladığım zaman açılan menü pasif gibi tıklanmıyor tıklanıyor ama komut cevap vermiyor, mouse sağ tık menü öğesinin üzerine geldiğinde bile seçili olduğunu belirten arka plan kararması bile olmuyor. Yani hiçbir şekilde menü öğeleri aktif hale gelmiyor. ekran kartı sürüm güncellemesi, ekran ölçek ayar düzenlemesi windows update yüklemesi ve benzeri bir çok işlem yaptım ama malesef sonuç alamadım. Acaba konu ile alakalı beni bilgilendirebilir misiniz? şimdiden vaktinizi aldığım için özür dilerim.
Selam ve Saygılarımla...

sorunares.fw.png
sorunisis.png

Beyler sorunu çözdüm paylaşmak istedim;
Actual FileFolders adında bir klasör ve dosya navigasyon programı kullanıyordum. Proteus; b u program çalışırken kendinden geçiyor ve kullanıcının mouse komutlarına özellikle de sağ tık komutlarına cevap vermiyor. Çözümü ise ya bu programı pause moduna almak ya da tamamen kaldırmak. Benim gibi 3,4 gün uğraşmayın diye bilgilendirmek istedim.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri