Prosestat tavsiyesi

jenkocenko

Üye
Merhabalar, Demirdöküm HK24 kombiye sahibim üzerindeki prosestat 35/25 PA. Baca uzunluğu yaklaşık olarak 3 metre. EN küçük rüzgarda dahi kombi F5 arızasına geçmektedir. Geçici çözüm olarak ön kapak açık olarak idare ediyorum. Bir servise danıştığımda orjinal olmayan yüksek değerde bir prosestat almamı söyledi. Sizce PA'sı kaç olan bir prosestat almalıyım? 170/140PA uygun mudur?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Servis bu öneriyi verdi ise fabrika onaylıyor mu ? Kendi çözümü mü ?

Diğer bir durum ise bu kombi açılış izini nasıl almış !!! ( uygunluk verilmiş )

Baca mesafe uzunlugunu aşmisiniz !!!

Yapacağınız tek durum var baca uzunluğu mesafesini azalmak için kombinin uygun mesafeye taşınması.

Diğer çözümler size yarar sağlamaz.
Amaçı dışına çıkmak.

ilk düğme yanlış iliklerse
Diğer çözümler
Sadece Kaliteli geçici çözüm olabilir belki.

Son düzenleme:
Merhabalar, Demirdöküm HK24 kombiye sahibim üzerindeki prosestat 35/25 PA. Baca uzunluğu yaklaşık olarak 3 metre. EN küçük rüzgarda dahi kombi F5 arızasına geçmektedir. Geçici çözüm olarak ön kapak açık olarak idare ediyorum. Bir servise danıştığımda orjinal olmayan yüksek değerde bir prosestat almamı söyledi. Sizce PA'sı kaç olan bir prosestat almalıyım? 170/140PA uygun mudur?
Aman kardeş kapagını açık çalıştırma vs tehlikeli işler,kendinizi zehirleyebilirsiniz.Şu usta şöyle dedi,bu usta böyle dedi diye kombi sisteminin üzerinde degişiklik yapmaya kalkmayın,yapacagınız her degişiklik size risk olarak geri döner.
Benim aklıma şöyle bir çözüm geldi.Baca çıkışına (rüzgaz gülü deniyordur herhalde) rüzgarın esme yönüne göre çıkış yönünü degiştiren aparatlar var,bir tane ondan alıp takın.Bu aparatlar rüzgarlı havada bırak geri tepmeyi emiş gücünü bile artırır.

Uyarı ve önerileriniz için teşekkür ederim. Rüzgar gülü bulabilirsem deneyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri