Projem icin yardim lazım !

Mali2601

Üye
Merhabalar kontrolkalemi forumu. Ben EEM 3. Sınıf ogrencisiyim. Elektronik dersinden bir proje verildi. Projemde mikroislemci kullanilmamasi soylendi. Bu yuzden nasil baslayacagim hakkinda bir fikrim yok. Projem ise gece vakti yanip sonen isiklar yuzunden kaza yapan araclar icin bir arac tespit cihazi yapip diger yoldan gelen araci trafik isigini kirmizi yakarak durdurmak. Bunun minyatur halini yapacagim. Ultrasonik sensor cihazi kullanacagimi biliyorum.Ultrasonik cihazdan alacagim sinyalle led yakmak istiyorum. Fakat devreyi nasil kurucagimi bilemiyorum. Eger bana yardim edebilirseniz sevinirim.

Ekteki devrenin start butonu yerine sensorden gelen sinyali transistor yardımı ile devreye girseniz nasıl olur ? Screenshot_20191126-221228.png

Ekli dosyalar

• a19.gif
    24.8 KB · Görüntüleme: 17
Zr ler ney tam cikaramadim simdiden tesekkurler

Zr ler ney tam cikaramadim simdiden tesekkurler
Elektrik simgesi: normalde kapalı zaman gecikmeli kontak olarak geçiyor . Büyük ihtimalle zaman rolesi ile yapılmış bir devre. Elektronik olarak gelistirilebilir diye düşünüyorum. Yada da başka alternatif mı diye bir bakalım.

Bu çok güzele benziyor devreyi tamamıyle anlayabilirsem projeyi yapip sunabilirim.

Bu saçma projeler genellikle Başkent üniversitesinde çıkıyor. Bir başkent mezunu olarak başka bir okulda böyle şeyler yapıldığını duymadım. Açıkçası entegre öğreneceğiniz yer ders değil iştir. Size önerim başka hocalarla birlikte kafa yormanızdır. Bizim zamanımızdaki elektronikçi duruyorsa işiniz yaş

Valla dogru söylüyorsunuz. baskent universitesindeyim. Sizce nasil yapabilirim peki gercekten kurtulmak istiyorum.
Obur hocalar cok yardim etmiyor

Elinden geleni yap kardeşim. Bu kadar sıkıntıdaysan arkadaş çevreni de gözden geçir. Ben cumartesi boşum, eğer istersen yardımcı olurum

Inanin kimsenin fikri yok ama siz musaitseniz tabi ki super olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri