Projelerdeki CCTV sistemlerinin çalışması ve prensibi...

Selamlar. CCTV projelerindeki mantık nedir? yani bir cctv merkezi olusuyor ve bunlardan kameralara kablo mu cekiliyor. yada cctv enerjisini nereden alıyor?

Özet olarak, autocadte gordugumuz cctv projesinin calısma sekli nasıldır?

Anlamı kapalı devre tv bildiğin güvwnlik kamerası ve tesisatı ;). Sinyal kablosunun yanında besleme kablolaru da bulunuyor.

Selamlar. CCTV projelerindeki mantık nedir? yani bir cctv merkezi olusuyor ve bunlardan kameralara kablo mu cekiliyor. yada cctv enerjisini nereden alıyor?

Özet olarak, autocadte gordugumuz cctv projesinin calısma sekli nasıldır?

Proje bilinmeden soruna cevap verilemez. Analog, Analog - HD, IP sistem kameralar mevcut. Bunların altyapılarıda ve omurgalarıda projeye göre farklılık gösterebilir. Sorduğun soru faklı bir sürü çeşidin olduğu dondurmacıdan bana dordurma ver sorusuna benziyor. Adam sana soracak neyli olsun diye? Projen neyli? ;)

Proje bilinmeden soruna cevap verilemez. Analog, Analog - HD, IP sistem kameralar mevcut. Bunların altyapılarıda ve omurgalarıda projeye göre farklılık gösterebilir. Sorduğun soru faklı bir sürü çeşidin olduğu dondurmacıdan bana dordurma ver sorusuna benziyor. Adam sana soracak neyli olsun diye? Projen neyli? ;)

yani bir kent meydanının guvenligi icin. 6 adet harici tip kamera ve 1 adet speed dome kamera var. Sormak istedigim cctv merkezi ve kameralar ve digital video recorder arasındaki ilişkiyi sormak ıstedigim birbiri ile olan bağı?

Son düzenleme:
CCTV kabloları diye araştırman yeterli. Orjinal kablo ise genelde tek kablo çekilir. Analog sistem için CCTV kablolarında hem data hemde enerji için ayrı kablo olur tek kablonun içinde. Ana mantık budur. IP sistemde'de direkt cat6 kablo çekilir. POE switchlerle CAT6 kablo bağlanır direk kameraya. Analogda Recorder dediğinize DVR, IP sistemde NVR denir.

ben projede ıp ise cat6utp yazıyorum,analog ise 2+1veya 4+1 cctv yazıyom
proje üstündeki gösterim

Ekli dosyalar

• cctv.jpg
    cctv.jpg
    442.7 KB · Görüntüleme: 46
yani bir kent meydanının guvenligi icin. 6 adet harici tip kamera ve 1 adet speed dome kamera var. Sormak istedigim cctv merkezi ve kameralar ve digital video recorder arasındaki ilişkiyi sormak ıstedigim birbiri ile olan bağı?
selamlar...bu konu cok geniş...bayram sonrasi telefon ararsaniz yardimci olurum....tel:0 551 102 56 17

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri