Proje Yönetim Firmaları

Merhabalar Arkadaşlar;
Proje Yönetim Firmaları hakkında
Sorum olucaktı.

Proje Yönetim Firmaları ne gibi işler yaparlar?
Çalışmanın avantajları veya dezavantajları nelerdir?

Proje müellifi firmaları kastediyor olmalısınız. Bir çoğu proje çizim ve onayı dışında danışmanlık hizmetide veriyor örneğin yüksel proje uluslararası A.Ş.(özeldeyken 2 yıl bu firmada çalışmıştım.)
Büyük çaptaki projeleri çizerek proje sorumluluğunu alan firmalardır. Özel sektör haricinde kurumlarda bazı büyük işlerde bu firmaların proje veya proje + danışmanlık hizmetlerinden faydalanır.örneğin metro, tramvay..

Son düzenleme:
Proje müellifi firmaları kastediyor olmalısınız. Bir çoğu proje çizim ve onayı dışında danışmanlık hizmetide veriyor örneğin yüksel proje uluslararası A.Ş.(özeldeyken 2 yıl bu firmada çalışmıştım.)
Büyük çaptaki projeleri çizerek proje sorumluluğunu alan firmalardır. Özel sektör haricinde kurumlarda bazı büyük işlerde bu firmaların proje veya proje + danışmanlık hizmetlerinden faydalanır.örneğin metro, tramvay..
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum.

Ana yüklenicinin yapmış olduğu projeleri kontrol mu eder.
Yoksa kendi projelerini mi uygulatir
Proje firması projeyi kendi çizer örneğin kamuda idarenin talepleri doğrultusunda projeyi revize eder. Danışmanlık kısmında çizdiği projenin doğru bir şekilde uygulanmasını sağlar. İdare ile işi yapan yüklenici firma arasında tampon vazifesi görür. Malzeme onayları uygulama detaylarını hakedişleri önce danışman onaylar sonra idareye teslim eder.
Büyük işlerde genellikle proje hizmeti başka firmadan danışmanlık hizmeti başka firmadan alınır. Çünkü yapım ihalesine girilmeden önce proje hazır olmalıdır ve proje ihalesi ayrı ve önceden yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,804
Son üye
Ali001992

Yeni konular

Geri