proje S7 200 plc hakkında

ahmet3884

Üye
Öncelikle selam arkadaşlar benim acil yardımınıza ihtiyacım var bizim elimizde simens s7 200 bi PLC var bunula fazla maliyetli olmayacak şekilde bi proje yapmam gerekiyo bunlar ne tür projeler olabilir acaba şekiliyle bi yollayabilirmisiniz şimdiden sağolun kolay gelsin

[size=10pt]Konu başlığı konunun özeti olmak zorundadır .çok acil, bakmayan kalmasın vb şeyler kullanmak yasaktır. Başlığınız uygun şekile çevrilmiştir.[/size]

Bu mesaj en son "11 haziran 2008 " tarihinde, saat " 00:51 " itibariyle görkem tarafından düzenlenmiştir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ustam alınmanı istemem ama bir hedef proje göstermenin, seni daha iyi sonuçlara götüreceğine inanıyorum.

Sorunuz: Bir arabam var ben nereye gidebilirim?
Cevap : Kullanabiliyorsanız; yakıtınızın, arabanızın, ömrünüzün, yettiği heryere

Umarım bu benzetmem demek istediğimi özetlemiştir.

Saygılar

ya aslında kafamda bi proje var .
bi otopark projesi düşünüyorum 20 araç alacak içeride 20 araç olana kadar girişte yeşil lamba yanacak ve araç giriş kapısı açılabilecek 20 araç olduğu zaman kırmızı lamba yanacak ve araç giriş kapısı açılmayacak
bu projeyi bi bulamadım

sayın ahmet3884 bahsetmıs olduğunuz proje basıt bır proje yanı elınızde bulunan sıemens s7200 bu proje için çok bile.su an elımde cızım programım olmadığı için şema gonderemıyorum fakat soyle elımden geldığı kadar ızah edım sıze. sımdı araclarn giriş yaptıkları yere bır adet sensor yerlestırın yapmanız gereken ılk iş bu . ondan sonra yazmış oludğunuz programda counter ı kullanın . counter su sekılde calısır .gırısnıe her bır sınyal geldığınde bır sayı artar counter ın ayar sahası bır sayı yukselır. sımdı sız programınızdakı counter ın ayar sahasına 20 yazın. kullanmış olduğunuz sensor her arac gectığınde countera bır sınyal gonderecek normal olarak. bu gonderılen sınyaller 20 ye ulastığında counter cıkış verecek yanı kırmızı lambayı yakac. bu lamba yanıncada yesıl lambayı ve arac kapısnın artık neyle açılıyorsa enerjı kablosunu kırmızı lamba kapalı kontağıyla kesecek. umarım yardımcı olabılmışımdır. ama suna emın olunkı elınızdekı plc yeterdde artar bıle

yüksek gerilim ' Alıntı:
sayın ahmet3884 bahsetmıs olduğunuz proje basıt bır proje yanı elınızde bulunan sıemens s7200 bu proje için çok bile.su an elımde cızım programım olmadığı için şema gonderemıyorum fakat soyle elımden geldığı kadar ızah edım sıze. sımdı araclarn giriş yaptıkları yere bır adet sensor yerlestırın yapmanız gereken ılk iş bu . ondan sonra yazmış oludğunuz programda counter ı kullanın . counter su sekılde calısır .gırısnıe her bır sınyal geldığınde bır sayı artar counter ın ayar sahası bır sayı yukselır. sımdı sız programınızdakı counter ın ayar sahasına 20 yazın. kullanmış olduğunuz sensor her arac gectığınde countera bır sınyal gonderecek normal olarak. bu gonderılen sınyaller 20 ye ulastığında counter cıkış verecek yanı kırmızı lambayı yakac. bu lamba yanıncada yesıl lambayı ve arac kapısnın artık neyle açılıyorsa enerjı kablosunu kırmızı lamba kapalı kontağıyla kesecek. umarım yardımcı olabılmışımdır. ama suna emın olunkı elınızdekı plc yeterdde artar bıle
bide o otoparktan araba çıktığında counterin azalma işlemini nasıl yapabilirim yine bi sensör yardımı ile mi

arkadasım ınan elımde çızceek ımakanım olsa sana cızerdım fakat gercekten bılgısyaarım çok kotu ve çizemıyorum . bak sımdı ıkıncı sorunuda soyle ızah edım . sımdı uc cesıt counter vardır. bunlar up down ve updown seklındedır. yanı yukarı sayıcı aşağı sayıcı ve hem yukarı hemde asağı sayıcı olmak uzere üç tanedır. yanı sen ıstersen ayırı ayrı bır asağı bırde ykarı sayıcı veya hem asağı hemde yukarı sayıcı ozelliği olan updown counter ı kullanabılırsın . vve dusurmek ıcınde yıne bır sensor kullanabılırsın .. elımden bu kadar geldı san ancak bu kadar yardım edebılırım . artık programları olan dığer arkadaslar eğer sen yapamazsan artık bu projeyı onlar san cızıp gonderırıler heralde. sağlıcakla al. hepınıze saygıılar ...

yüksek gerilim öncelikle yardımın için çok saol yardım istememin nedeni simens s7 200 ün programı ile bilgisayar ortamında bunu denedim ancak bir türlü yapamadım nerde hata yaptığımı da bulamadım o yüzden yardım istemiştim dediğim projeyi çizebilecek bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi acaba yardım ederse minnettar kalırım şimdiden saolun saygılarımla

bahsetmiş oldugunuz programı yazmayı denedım ve yazdım eger plc cpu 221 ve üstü ise proğram çalişyor

Q0.0 =) araç girebilir yeşil ışık
Q0.1 =) araç giremez kırmızı ışık
Q0.2 =) giriş kapısı açık
Q0.3 =) ÇIKIŞ KAPISI AÇIK
I0.0 =) giren araç sayıcı
I0.1 =) çıkan araç sayıcı
I0.3 =) sistemi tamamen resetler

program aşagıda

TITLE=PROGRAM COMMENTS
Network 1 // Network Title
// Network Comment
LD I0.0