Prizin Ucunda ELektrik Duruyormu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thlif

Üye
Şİmdi bir prize almaç taktığımızda bir elektrik akımı oluşup elektron akışı başlıyor. ve almacımız neyse çalışıyor.

şimdi prizin ucunda elektrik varmıydı ( şöyle sorsam daha iyi bir musluk gibimi su musluğun ucunda musluğu acınca su akıyor)

şimdi prizin ucunda elektrik varmı yoksa su boşamı akıyor. ne dir.. hadi bakalım düşünün.

sormuş olduğunuz soruyu bilmiyormusunuz yoksa bizi sınavmı yapıyorsunuz neden sorduğunuzu anlayamadım?

Elektrik bu hiç dururmu.
Kesin akıyordur bi yerlere.
Evin içine falan. Hatta belki dikkatlice bakarsak prizden damlayan elektron parçacıklarını görürüz.
Yoksa görmeyiz mi.
Hadi bakalım düşündük.
Şimdi hadi bakalım sizde cevabı söyleyin.
Sınavı geçtik mi geçemedik mi görelim.

Sn Peacex arkadaşımızında belirttiği gibi sınavı geçtikmi ? geçmedikmi ? görelim.

Arkadaşım Sen Bizimle Dalga Mı Geçiyorsun.Ciddi Olamazsın.Madem Bu Kadar Merak Ediyorsun Elini Prize Temas Ettir Bakalım Nolcak..:D:)Enerji Orada Duruyormuymuş Durmuyormuymuş...Bu Konuda sayın peacex Arkadaşıma Katılıyorum..

Bugün forumda saçmalardan seçmeler yarışması yapılıyor sanırım :)

Arkadaşın profiline baktınızmı.? Elektrik Mühendisi Yazıyor....

zeki mürende bizi görecekmi :)

evet arkadaşlar thlif bir soru sormuş evet belki biraz matrak yapıyor gibi ben cevap vermeye çalışayım biraz elektrik enejisi hiç bir yere akmaz kullanmadık diyede boşada elektrik üretilmez arz taleb meselesi daha öncede bir arkadaş böyle bir soru sormuştu insanlar ne kadar elektirik tüketirse ona görede üretim yapılır ve bu olay saatlik ve dakikalık olarak yönetilir evet arkadaşımıza şöyle bişey söyleyelim birde şöyle bir durum var belki haklıda olabilir ne kadar kullandığımız pirizler ve yalıtkan malzemelerde iletkendir bunuda unutmamak gerekir ama direnç özdirenç katsayıları çok yüksektir bu prizdeki mikanın dirençini ölçebilirsek mikron derecesinde bir akım geçişi sağlanır ama bunuda okumak çok zor be arkadaşlar

arkaşımız bu cevabımı arıyordu bir bakalım....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri