prizi led spota cevirmek için yardım

Arkadaşlar Merhaba. Koridorda yere 10cm mesafede bir priz mevcut. Bunu spota cevirmek istiyorum. Elektrik işlerinden az çok anlarım. Cagirdigim elektrikciler bunun icin 150-200 tl den kapı açıyor bu yüzden kendim yapmak istiyorum. Koridor lambasini kontrol eden tekli anahtarı ciftli yapıp priz yerine taktığım spotu kontrol etmek istiyorum. Basit bir şemayla bunu nasıl yapacağımı anlatacak var mı?

Arkadaşlar Merhaba. Koridorda yere 10cm mesafede bir priz mevcut. Bunu spota cevirmek istiyorum. Elektrik işlerinden az çok anlarım. Cagirdigim elektrikciler bunun icin 150-200 tl den kapı açıyor bu yüzden kendim yapmak istiyorum. Koridor lambasini kontrol eden tekli anahtarı ciftli yapıp priz yerine taktığım spotu kontrol etmek istiyorum. Basit bir şemayla bunu nasıl yapacağımı anlatacak var mı?
anahtarı çiftli yaptıktan sonra ikinci anahtar çıkışından spota faz için kablo çekmen lazım , prizdkie notrü kullanıp fazi iptal edersin, hareket sensörlü priz e benzer lambalar var hazır, ışıgı spot kadar değil fakat otomatik olduğu için aralarda daha kullanışlı

Son düzenleme:
Elektrikçilerin fazla ücret istemesinin nedeni anahtardan spota çekilmesi gereken fazın borulardan dolaşarak tesisatın içinden dolaşması oldukça zahmetli olduğundandır. Ben size 1 adet uzaktan kumandalı anahtar kullanmanızı kumandasını da sabit olarak diğer anahtarın yanına takmanızı öneririm. çok basit ve ucuz bir çözüm. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri