press reset, emergency mode active problemi

ibosch01

Üye
Merhabalar 5 eksenli cnc tezgahında bugünlerde birden ortaya cıkan
press reset, emergency mode active
hatası alıyorum.stoplar kontrol edildi pano kontrol edildi pc kontrol edildi bir sorun bulamadım.programsal bişey olabilirmi veya port kartında arıza olabilirmi? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

2. bir sorumda şu olacak.port kartını değiştirdigimizde mach3 programından hangi ayarları yapmamız gerekiyor.
iyi çalışmalar

makine nasıl bir şey mach3 ile mi çalışıyor elektroniklerinizden biraz bahsedin yardımcı olalım.
mesela plc falan mı kullanılıyor servo mu motorlar ?? sürücü hatası olabilir mi ? bu hatayı nereden okuyorsunuz ?

Sisteminizden daha detaylı bahsederseniz sizin içinde bizim içinde daha faydalı olacak. Ayrıca aklıma ilk gelen şey şu oldu.

Mach3 kullandığınızı varsayarak söylüyorum. config menüsünden port/pins menüsü oradanda inputs signals sekmesinde Estop un active low seçeneği Tikli mi yoksa çarpı mı onun durumunu değişitirerek deneme yapın.

Ama en doğru cevap için sistem hakkında detaylı bilgiye sahip olmalıyız

Sistem 5 eksenlidir.step motor ile calisiyor
Programimiz mach3 makine uzerinde iki ad acil stop butonumuz var kontaklar normalde acik.sistem bazen cok sık bazen seyrek olarak acil stop arizasi verip resetleniyor.bazen ilk strati verdigim an bile yapiyor.bazende isin ortasinda veriyor.resetleyip isi basa aliyorum. Tesekkur ederim

Kullandığınız interface kontrol kartı hangi marka model ?

Bilgisayarınızda virüs olabilir. Trojan bulaştığı zaman mach3 sizin kontrolünüz dışında komut alıyo. Ayrıca paralel port ise parazitlere daha çok açık oluyor.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Pcde kurulu deepfrezs programi var aktif olarak uzun zamandirda sorunsuz olarak calisiyor. Kullandigim kart s-link pp01. Karti degistirdim driveri kurdum fakat haberlestiremedim com ayarlarini tam olarak bilmiyorum.tekrar eski karti takip calistirdim bu sekilde

Pin ayarları veya kablo kısadevresi . daha basiti stop anaharları arızalı olabilirmi?

Pcde kurulu deepfrezs programi var aktif olarak uzun zamandirda sorunsuz olarak calisiyor. Kullandigim kart s-link pp01. Karti degistirdim driveri kurdum fakat haberlestiremedim com ayarlarini tam olarak bilmiyorum.tekrar eski karti takip calistirdim bu sekilde

S-link derken ? Sanırım PCI paralel port kart kullanıyorsunuz sanırım. Benim demek istediğim mach3 kontrol kartıydı.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri