Powerledlerimi 12V ile sürebilirmiyim ?

UmutBeyy

Üye
Arkadaşlar elimdeki 12V 8,5A güç kaynağım ile MeanWell LDD-350H DC-DC Step down LED driver bağlayıp 14 adet 1watt power led (3,4V & 350mA) sürebilirmiyim ?

Sürücünün linki ve datasheet'i : LDD-350H

Arkadaşlar bu step down bir driver olduğu için bunun yerine LDD-45A-350 olan step-up driver mı almam gerekiyor?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
diğeri ile yapman için besleme geriliminin yüksek olması gerekir. 50-60 v gibi.,
bu sürücü (step-down) 0,35 amper çıkış verdiği için ledleri mutlaka seri bağlaman gerekir.
step down besleme voltajını artıramayacağı için besleme voltajın 14x3.4 volttan daha yüksek olmalı.

diğeri ile yapman için besleme geriliminin yüksek olması gerekir. 50-60 v gibi.,
bu sürücü (step-down) 0,35 amper çıkış verdiği için ledleri mutlaka seri bağlaman gerekir.
step down besleme voltajını artıramayacağı için besleme voltajın 14x3.4 volttan daha yüksek olmalı.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. :)

bu led driver ı al çıkışına 14 tane ledi seri bağla çalıştır.
İyi günler şu driver ı da kontrol edebilir misiniz? 2 tane alıp 7+7=14 tane sürmek istiyorum. Ancak giriş gerilimi 12V olursa çıkış gerilimi 7 ledi sürecek kadar olur mu yoksa önüne bir yükseltici mi koymalıyım ? Yükseltici koymam gerek ise kaç V çıkış alamam gerekli ?
Led sürücü
Yükseltici

Ledleri 3 er seri bağlayarak 12 volt ile besleyebilirsin.
4 paralel yaparsan 12 tane ledi masrafsız 12v beslemenle sürmüş olursun.
her seri hatta yine seri olarak 6.8 ohm direnç eklemelisin.
eğer smps gerilimini 10 volta düşürebilirsen 6,8 ohmyerine 1 ohm dirençte yeter.
dirençler wattlı olacak. 1 ohm kullanırsan 1 watt, 6.8 ohm kullanırsan 5 watt .

Ledleri 3 er seri bağlayarak 12 volt ile besleyebilirsin.
4 paralel yaparsan 12 tane ledi masrafsız 12v beslemenle sürmüş olursun.
her seri hatta yine seri olarak 6.8 ohm direnç eklemelisin.
eğer smps gerilimini 10 volta düşürebilirsen 6,8 ohmyerine 1 ohm dirençte yeter.
dirençler wattlı olacak. 1 ohm kullanırsan 1 watt, 6.8 ohm kullanırsan 5 watt .
Yorumunuz için teşekkür ederim ancak PWM ile parlaklık kontrolü yapmam gerekiyor. Onun için PWM ile parlaklık kontrolu yapabileceğim bir driver arıyorum. 12V ile sürebileceğim yukarıda attığım driver'ı buldum onun için sormuştum. Kullanmayacağım bir ürünü alıp boşuna masraf yapmamak için sormuştum.

İyi günler şu driver ı da kontrol edebilir misiniz? 2 tane alıp 7+7=14 tane sürmek istiyorum. Ancak giriş gerilimi 12V olursa çıkış gerilimi 7 ledi sürecek kadar olur mu yoksa önüne bir yükseltici mi koymalıyım ? Yükseltici koymam gerek ise kaç V çıkış alamam gerekli ?
Led sürücü
Yükseltici
olur gibi görünüyor. fakat malzeme istediğin gibi çıkayabilir yani sorun çıkabilir.

Kendin yapmak istersen 14 ledi 12 volt ile süren pwm ile ışığı ayarlayabileceğin bir devre ltspice da çizeyim.

olur gibi görünüyor. fakat malzeme istediğin gibi çıkayabilir yani sorun çıkabilir.

Kendin yapmak istersen 14 ledi 12 volt ile süren pwm ile ışığı ayarlayabileceğin bir devre ltspice da çizeyim.
Yaklaşık 2 gündür bütün günümü buna verdim makine mühendisliği öğrencisiyim ve bu konuları pek anlamıyorum ancak çizim yaparsanız bunu birleştirebilirim (önceden çok kez yapmışlığım var). Size çok minnettar olurum yaparsanız. Şimdiden çok teşekkür ederim. :)
Ledlerin max değerleri 3,4V 0,350A diye geçiyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri