Power Supply Cızırtı Sorunu..!

HaSaN_2144

Üye
Elimde Asus marka 350 watt gerçek bir bilgisayar poweri var. normal güçte hiçbir ses yok fakat yüke bindimi psudan (neresinde olduğunu çözemedim) çin malı adaptörlerden gelen ses gibi bi cızırtı geliyor. başka bi sorun yok sadece yüke binince oluyor. neresinden kaynaklanıyor olabilir. psu 1 aylık

bozuk demeyin test ettim bi sorunu yok hiç ellemedim. sizin diyeceklerinize göre hareket etmek daha doğru olur diye düşündüm :D

Cızırtı içindeki trafodan gelir. Sac paketlerinin gevşemesi buna neden olur.

Power suply herhalde öyle ise içindeki kondansatörlerden bir veya birkaç tanesi şişmiştir... Ayrıca birde kenar tarafta Wattlı bir direnç var.. O na bak aşırı ısınıyor ise onuda değiştir...

ANAKARTA OEM PARCA EKLEDINMI

hayır herşey bilindik markalar orjinal .Dediklerinize bi bakacağım. wattlı direnç tam yeri nerde resimle gösterme şansınız varsa çok güzel olurdu.

Son düzenleme:
markadan kastım değıl sız daha onceden bılgısayarınıza parca ekledınızmı..ekran kartı ,ram, vb seyler

yoo eklemedim aynı önceden frisby 250 wat psu wardı o yetmiyordu sonra 350 wat asus psu aldım bayağı ağır ama içine baktım malzeme kalitesi fazla ama bu aralar yıprattım overclock oyun çok fazla yaptım oynadım inşalla elimde kalmaz. yarın öbürgün bi bakımını yaparım size bildiririm durumu

enteresan olan şey işlemci yüke bindimi psuda öyle bi titreşim oluyoki kasayı sallıyor hafif pc boştayken işlem yapmıyoken ses kesiliyor. tahminimce boşta 300 wat çekiyor yüke binince 350 wat tam güçte zorlanıyor buda trafoyu oynatıyor :D direnç, kondasator bukadar oynatmaz diye düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri