Power led seviyeli çalıştırma.

legolas82

Üye
Merhaba 3w power ledi zamana yayarak (30 dk) yavaş yavaş tam performansta çalıştırmak için ne yapmam gerek. ?

Evet ısığın yavaş yavaş yanıp en son güce ulaşması ? mümkün değil mi ?

güzel insan olmaz değil elbette yapılabilir, amma velakin burada sistem, kullanma amacı, getirisi götürüsü filan hesap edildiğinde 30 dakika çooook uzun bir süre. siz güneşin doğuşu gibi hayal ediyorsanız gerçekten nanay bir durum. eğer tek bir led ise durum çifte nanay.
hani bundan 25-30 yıl kadar önce iklimlendirmeyi yapıyorduk işletmemizde (sıcaklık/ günışığı uzunluğu kısalığı yani mevsimleri) o zaman da bile güneşi yani ışığı tak diye açardık, gece olunca da şak diye güneş batardı yanı ışıklar sönerdi.
burada amaç/ neden/ işlev belirtmeden sorulan her türlü soru mantık dışıdır. ve olabilirliği her zaman havada kalır.

Merhaba 3w power ledi zamana yayarak (30 dk) yavaş yavaş tam performansta çalıştırmak için ne yapmam gerek. ?
Anladigim kadariyla otomatik belli zaman araliginda dimmer yapmak istiyorsun. Bunun icin bi link birakiyorum asagiya. Polonyada yasiyorum burda cok kullaniliyor bu urun wireless la baglanip app uzerinden istedigin senaryolari olusturabiliyorsun. Bunun muadilinde bir urun lazim sana sanirim

https://www.tme.eu/pl/details/wi-di...SNrfA76w-Kz-wgbE_LJQJXBhmncP00iEaAqAXEALw_wcB

Cevaplarınız için teşekkür ederim. olayı anladım :) maliyet konusu gereksiz bir durum. ozaman normal timer priz ile şak diye kapatıp şak diye açıcaz :D

En basit mcu ve bir kaç transistör ile
yapılır.
Hem akım sınırlaması hem de belli
sürede parlaklık yapılabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem