Potansiyometre dalgalanması

Selamlar,
Arduino ile FFB beslemeli bir direksiyon yaptım. Herşey şu an harika çalışıyor ancak bir sorunum var bunu bir türlü çözemedim elektronik bilgim yetersiz.
A0,A1,A2 den gaz, fren ve debriyaj değerlerini okuduğum 10k'lık bir potans var. Sonrasında bu potansı orjinal olarak kullandığım direksiyon setimin pedalıyla değiştirdim. Bir konvertör yaptım araya ve sorunsuz görüyor ancak sorunum kendi yaptığım pedalda da orjinal pedalımdada devam ediyor.

Olay tam olarak şu;
5v ile bağladığımda da 3.3v ile bağladığımda da aynı sonuçları elde ettim. Örneğin gaza basıyorum debriyajda veya frende veya ikisinde de titreme görüyorum. Aynı şekilde diğer kombinasyonlar içinde bu durum mevcut.
Örneğin yavaş dönmem gereken bir viraj varsa simülasyon oyununda gazlarken frene dokunuyor olması sorun yaratıyor. Bu arada.
Analizi için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Veya çözümü için neler yapabilirim? Internette buna benzer durumlarda 3.3 bağlayın çözülür veya kondansatör koyun çözülür, direnç koyun çözülür gibi yorumlar okudum ama deneyemedim. Sizce sorunu çözebilecek öneriler midir?

Herkese çok teşekkür ederim...

Analizi için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Veya çözümü için neler yapabilirim? Internette buna benzer durumlarda 3.3 bağlayın çözülür veya kondansatör koyun çözülür, direnç koyun çözülür gibi yorumlar okudum ama deneyemedim. Sizce sorunu çözebilecek öneriler midir?
bunları bir dene, sonra yine yaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri