PORSELEN TERMOSTAT

tamirci

Üye
Arçelik 3460 lady bulaşık makinesinin ısıtmama ve program ilerlememesi sorunu vardı
bulaşık makinesi kapağı ön yüzünden söküp kopuk 2 kabloyu tamir ettim. Programda makine ana yıkamada suyu ısıtıyor. Ancak ana yıkama ortaları ile sıcak durulamada takılıyor.
Porselen termostatların ikisini değiştirdim.
şimdi program takılmadan gidip bitiyor. Ancak su ısıtmıyor.
önerileriniz neler:
Bir kez daha yeni iki porselen termostat alıp değiştireyim mi?
Yoksa rezistansı sabitleyen orjinal termostatları atıp 4 bacaklı termostat alıp porselen termostatları da iptal edip uçlarını buna mı bağlayım?

Arçelik 3460 lady bulaşık makinesinin ısıtmama ve program ilerlememesi sorunu vardı
bulaşık makinesi kapağı ön yüzünden söküp kopuk 2 kabloyu tamir ettim. Programda makine ana yıkamada suyu ısıtıyor. Ancak ana yıkama ortaları ile sıcak durulamada takılıyor.
Porselen termostatların ikisini değiştirdim.
şimdi program takılmadan gidip bitiyor. Ancak su ısıtmıyor.

önerileriniz neler:
Bir kez daha yeni iki porselen termostat alıp değiştireyim mi?
Yoksa rezistansı sabitleyen orjinal termostatları atıp 4 bacaklı termostat alıp porselen termostatları da iptal edip uçlarını buna mı bağlayım?

program seyrini iyi takip etmeniz lazım.ısıtma yapmama nedenini bulmanız lazım.size tavsiyem rezistans uçlarına bir ampül bağlayıp rezistansın beyin ilerlemeden devreden çıktığını tesbit etmenizdir.eğer beyin ilerlemeden rezistans devreden çıkıyor ise emniyet termostatlarında sıkıntı olabilir.kopan kablolarda sıkıntı olabilir.bunları kontrol edip ısıtmanın nereden devre dışı kaldığını tesbit etmelisiniz.

Porselen termostatların orjinallerini buldum ve taktım. Sorun çözüldü.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,376
Kullanıcılar
450,249
Son üye
Okanuzunoglu

Yeni konular

Geri