Poşet Hakkında DOĞAYI KORUYALIM !!!!

Hah işte tam da şimdi ben çerez yerken farkettim.
O kağıt torbamarın içi de plastik kaplı.
1546618910882.jpeg

bu firmanın sizin foto gibi değil fakat içeriğinde güçlendirmek için bir madde veya plastik ürün olabilir .
fotosu
IMG_20190104_192557.jpg

IMG.jpg

..valla ben yanımda poşet taşımaya başladım..randevu alıp gitmiyoruz ki marketlere..:)

Yıllar önce İtalya'da ilk günümüzde markette kasada poşet görmeyince istedim. Ücretli dedi ve tanesi 10cent€ fiş kesti.
Ertesi gün o poşetleri yanımızda götürdük.
Bizden önceki hanım çantasından ince bez çanta çıkartıp aldıklarını doldurdu.
Sonra her yurtdışına gidişimizde yanımıza 10-15 poşet alırız. Çantamızda 1 tane olur. Çünkü çoğu küçük dükkanda parayla bile bulunmuyor.

Bu gün çöplerimi döktüm.
Çöp torbalarım koroplast büzgülü çöp torbasıdır.
Diğer poşetlerin ilgisi ne ki acaba :D

Gelişmiş ülkelerin hepsinde poşet paralı. İnsanlar evden alış veriş için poşetleriyle geliyor. Biz onlar kadar zengin miyiz ki binlerce ton naylonu çöpe atıyoruz? Çevre kirliliği de cabası.

Son düzenleme:
saçmalığın daniskası ne oldu poşet paralı oldu da doğayı mı kurtardılar şimdi ?
bu işi yapan adam poşetin parasını fazlasıyla çıkarıyor zaten. hem madem doğayı kirletiyor vatan bilgisayar doğada yok olan poşet kullanıyor herkes o şekilde yapsın o zaman ...

Hangi mahallede pil atık kutuları var bizde fabrikalara herşeyi mecbur tutuyolar elektronik atıklar kağıt atıklar plastik atıklar ayrı tutuluyor belediyeler üstüne düşeni yapıyormu sizce bence hayır paralı yapacaklarına bu atıklar için belli alanlar oluştursunlar pilleri cebimizde fabrikanın pil atık sahasına götürüyoruz.