Pnömatik pistonlar aynı anda inmiyor

ergn10

Üye
Herkese kolay gelsin. Arkadaşlar makinamızda şöyle bir sorun var: Yumuşak malzemeyi bantlayan pnömatik sistem mevcut, sorun şurda; iki piston aynı anda inip bantlamayı yapıp aynı anda ve kalkışta hızlı kalkması gerekmekte ama olmuyor. sol piston çok fazla malzemeye baskı yapıyor. ve ikisi çok geç kalkıyor. biilgilendirebilecek arkadaş varsa detaylı olarak da resim atabilirim.

Muhtemelen yapmışsınızdır keçeleri kontrol edin,

Silindirleri çalıştıran hava beslemeleri eşit mi,

Sanırım ikincisi geç kalkıyor yazmışsınız ve birincisi fazla basıyor,

Ben bu durumda ikinci pistonda keçenin kaçırdığını veya daha düşük basınçla çalıştığını düşünüyorum

ilginize teşekkürler. şimdi sol piston yeni ve çok basıyor ürünü yırtıyor, sağ piston basınçı iyi ama ikisi de geç kalkıyor. Birde her iki piston inerken çabuk egsozdan eşit hava boşalıyor. Çabuk egsozdaki ayar ile oynuyorum değişmiyor hiçbirşey
komple sitemde revizyonda yapabilirim ama neleri değiştirmem gerekir

Pnömatik alanında uzman değilim ancak hız ayarını arttırdığınız halde iki silindirin de kalkarken yavaş gelmesi tuhaf geldi

galiba bulduk gibi arızayı sağ piston mili yamulmuş :D Şimdi ben sizlere bişey soracağım ben iki pistonun aynı anda insin ikisinin hızını bir noktadan ayarlayayım ama kalkarken çok hızlı kalksın istiyorum nasıl yapabilirim. Pistonların birer girişinde çabuk egsoz var birde ana gelişte hız ayar var. Ben pnömatik de çok iyi değilim

Fotoğraf atabilir misiniz belki o şekilde yardımcı olabilirim
Bildiğim kadarıyla hız ayarını ana giriş dediğiniz yerden yapacaksınız,

egzosdan yaptıgınız ayar pistonun son anda yavaslaması sert vurmaması için yapılıyor,

Doğruluğundan kesin emin değilim ancak silindirler önünüzdeyse biraz kurcalayın neyin ne işe yarayacağını anlayacaksınızdır,

problemi çözdükten sonra bilgilendirirseniz sevinirim :)

Not: mili düzeltmek için pistonu tornaya veya mengeneye sokmayınız veya dikkatli olunuz piston gövdesi zarar görebilir bunu farketmezsiniz içinde keçenin çalışmasını engeller,

Geçici olarak düzeltseniz bile yeni bir piston almanız en doğru çözüm olacaktır

Son düzenleme:
ben bu iki pistonun aynı anda istediğim hızda inmesini ama yukarı çıkışının hızlı olmasını istiyorum

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.49.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.49.jpeg
    159 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.47.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.47.jpeg
    172.9 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.45.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.45.jpeg
    168.9 KB · Görüntüleme: 51
  • WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.43.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.43.jpeg
    210.3 KB · Görüntüleme: 49
  • WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.42.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-16 at 16.13.42.jpeg
    139 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba. Tek yönlü yaylı pistonlar var. Aşağı inerken hava basıncıyla yukarı çıkarken içindeki yayın gergisiyle çıkar. Yani tek hava girişi vardır. Bu tür pistonlar daha yararlı olabilir sizin sisteminizde
ben bu iki pistonun aynı anda istediğim hızda inmesini ama yukarı çıkışının hızlı olmasını istiyorum

olabilir ama plc li sistem elektriksel nasıl ayarlayacağım , bantlama görevi bitince yani bantlama tur sayısı tamamlanınca elektriksel olarak işlem var ve yukarı emirle çıkıyor

Tur sayısı tamamlanınca valf havayı keser piston yukarı çıkar. Yukarı çıkması için ekstra bir komut yoktur diye tahmin ediyorum. Aşağı inmesi için verilen sinyal kesilince valf bobini serbest kalıp hava yolunu değiştiriyordur piston yukarı kalkıyordur.
Bahsettiğim pistonları takarsan ve Valfleri değiştirmek istemezsen yukarı hava hortumlarının ucunu körlemen yeterli. Ama valfleri değiştirmeni tavsiye ederim
olabilir ama plc li sistem elektriksel nasıl ayarlayacağım , bantlama görevi bitince yani bantlama tur sayısı tamamlanınca elektriksel olarak işlem var ve yukarı emirle çıkıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri