Pnömatik piston basınç sensörü

keremx

Üye
merhaba, pistonlar hakkında pek bilgi sahibi değilim. üretimini planladığım bir makina var, bir noktasında basma veya çekme olarak pnömatik piston kullanmayı düşünüyorum. bu pistonun baskı yaptığı makara sarım yaptıkça çapı büyüyecek ve haliyle mesafe kısalacak, çap büyüdükçe kısalan mesafeden dolayı basınç artacak.
bu basıncı sabit tutabilmek için basıncı plc ile kontrol edebileceğim bir sensör var mı? veya nasıl bir yol izlemem lazım?

teşekkürler

Gergi denetim sistemi ve ya PİD ile yapabilirsiniz. PİD ile ayarlamak zaman alabilir testleri ama olumlu sonuç alırsınız.

Siemens için söylüyorum. İçinde PİD bloğu var. Örnek veriyorum bir metraj sensörü takılır. Metraj büyüdükçe basınç düşer. Bunuda PİD bloğu ile çok rahat yapabilirsiniz.

Siemens için söylüyorum. İçinde PİD bloğu var. Örnek veriyorum bir metraj sensörü takılır. Metraj büyüdükçe basınç düşer. Bunuda PİD bloğu ile çok rahat yapabilirsiniz.
Anladim peki basinci kontrol edecegim parca pistonun kendinden mi oluyor yoksa harici bir parca mi lazim?

Pistona giden hatta "0-5Bar 0-20mA Basınç Transmitteri" takarak, hava hattındaki basıncı ölçebilirsiniz.

Basıncı sabit tutmak için pnomatik basınç regülatörü kullanmak daha mantıklı değilmi.
1708773906208.png

Bobin çapı arttıkça çap yüksekliğinden kaynaklanan artan basıncın fazlasını tahliye eder.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri