PLC Uzunluk Ölçme

binox2008

Üye
Merhaba Arkadaşlar PLC ile uzunluk olçmem gerekiyor.

1 motor calışacak ve yuruyen bantımız haraket edecek ve ayarladığımız mesafe de duracak ve 1.motor duracak ve pnomatik silindirler calışacak ve giyotin kesme yapacak. kesme yaptıktan sonra giyotik kalkacak ve 1 motor çalışcak .

benim için öneml olan
1- uzunluk mesafesi
2-bu uzunlukta kaç adet olcak
3-aynı ban değişmeden sıra ile 1 den falzla uzunluk ayarlaya bilirmiyiz

örn. ahmt bey geldi 10 adet 2000 cm 5 adet 1000 3 adet 1500 istedi bu müstermin siparişini bi programda nasıl yaparız.
kolaygelsin.
saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bandın uygun bir yerine bir encoder bağlamalısınız. Bu encoder ile rahatlıkla uzunlık ölçümü yapabilirsiniz. Bundan sonrası hangi marka/model PLC kullanacağınıza bağlı. Ayrıca istediğiniz uzunluk bilgisini de girebilmek için en basitinden bir HMI kullanmalısınız.

Selamlar,

daha geçen hafta anlatmış olduğunuz sisteme benzeyen bir makina imalatçısı için demir şeritleri istediği uzunlukta kesen encoder ile çalışan bir sistem devreye aldım. ancak bir fark var. siz reçete mantığı ile bir reçete oluşturmak ve istediğiniz adetlere göre reçete oluşturmak istiyorsunuz. benim yaptığımda uzunluk ekranda değiştiriliyor.

bahsettiğiniz şeyde yapılabilir. siz bunu kendiniz mi yapacaksınız hazır olarak olsa olur mu?

Bu sistemi yaptıracağım tabiki arkadaşlar. Bana maliyeti ne olur. ve bu sistemi yapacak arkadaşımız ile düzenli çalışmak isterim

selam,

bu aslında sana bağlı olan birşey. projeyi ne kadar detaylandırmak istediğine bağlı. çünkü detaylara göre yazılım yapılacak gün sayısı da ortaya çıkacaktır. aşağıda linkini verdiğim cp10 cihazı işini görecektir. yazılım editörüne de bakalbilirsin.

Pano içi malzemeler olacak mı?
kaç reçete oluşturulabilecek?
reçeteler kaç adımlık olacak?
reçete kopyalama giibi özellikler olacak mı

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/cpsoft-kullanımkılavuz-pdf-rar.24399/

proejenin detaylar belli olursa ona göre fiyat belirlenebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri