Plc soruları

KÜMES OTOMASYON SİSTEMİ TASARLANACAKTIR.
  • En az 1 yemlik, 1 ısıtıcı, 1 suluk, 1 ışıklandırma ve 1 havalandırma sistemi (En az 5 çıkış) kullanılması zorunludur. Programda MOVE komutu kullanılması zorunludur.

• Kümes otomasyon sisteminin karakalem çizimini yapınız (8 PUAN)
  • Senaryo oluşturunuz (7 PUAN).
  • PLC programını yapınız (17 PUAN).
  • Malzeme seçimi ve fiyat tablosunu yapınız. Piyasa da kullanılan malzemeler olacaktır (8 PUAN).
  • PLC dış elektrik bağlantısını (Piyasa da kullanılan malzemeler için) kullanılan çıkışlara göre çiziniz (10 PUAN).
ACİL YARDIMINIZ LAZIMMMMM
***@***
TOMRUK KESİM OTOMASYON SİSTEMİ TASARLANACAKTIR.

(Bant motoru, Şerit aşağı indirme motoru, Şeridi yatay da hareket ettirme motoru, Şeridin kendisi, Kereste istifleme sistemi ve Bunlar için sensörler kullanılması zorunludur.)

ÇAM (Kesme süresi kısa, kereste istifleme 10 arlı) ve MEŞE (Kesme süresi uzun, kereste istifleme 5’li) seçimlerden biri mutlaka seçili olacak şekilde tasarlayınız. Probleminizi CALL komutunu kullanarak Main, Alt Program1 ve Alt Program2 olmak üzere üç program şeklinde gerçekleştiriniz.
  • Tomruk kesim otomasyon sisteminin karakalem çizimini yapınız (8 PUAN)
  • Senaryo oluşturunuz (7 PUAN).
  • PLC programını yapınız (17 PUAN).
  • Malzeme seçimi ve fiyat tablosunu yapınız. Piyasa da kullanılan malzemeler olacaktır (8 PUAN).
  • PLC dış elektrik bağlantısını (Piyasa da kullanılan malzemeler için) kullanılan çıkışlara göre çiziniz (10 PUAN).

Moderatör tarafında düzenlendi:
PUAN demek 1000TL demekse yardım edilebilir. Buradaki sorun nerede ben anlamadım, gayet açık yapabilmen gerekli.

gereksiz yorumlarla forum sitemizi meşgul etmiyelim
Bu duyarlılığı e-posta adresi verirken, başlığa özen göstermeden yazarken de verseydiniz keşke. Forum kurallarımızı okumadan onayladığınızdan tekrar göz atmanızı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri