PLC Soruları ve Cevapları

resul

Üye
SLM ARKADASLAR.. BEN PLC BILMEDIGIM ICIN YARDIM ISTIYORUM ... SORUNUM ŞU .. BIR KAVSAKTA TRAFIK ISIKLARI KONTROL EDILMEK ISTENIYOR ISIKLAR 40 SANIYE KIRMIZII ,5 SANIYE SARI KIRMIZI , 25 SANIYE YESIL VE 5 SANIYE SARI YANARAK TEKRAR BASA DONUYOR DEVREYİ TASARLAYINIZ.. SIMDIDEN TESEKKURLER BU KADAR ONEMLI OLMASAYDI SIZLERI RAHATSIZ ETMEK ISTEMEZDIM .... STL OLARAK DA BURAYA ATABILIRSINIZ YADA DOSYA olarak *********** adresine gönderebilirsiniz teşekkürederimm..

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
LD I0.0
S M0.0, 1

LDN T40
A M0.0
TON T37, 200

LD M0.0
AN T37
= Q0.0

LD T37
TON T38, 50

LD T37
AN T38
LD T39
AN T40
OLD
= Q0.1

LD T38
TON T39, 250

LD T38
AN T39
= Q0.2

LD T39
TON T40, 50

ıyı calısmalar .!

Bir butonla start/stop edilen motora ilişkin EU ve ED komutlarını kullanarak programı yazınız...
beyler bayanlar anlayanlar lütfen yardım edin yarın sabah teslim etmem lazım lütfen çok acill yardım

Network1
LD I0.0
EU
AN Q0.0
S M0.0,1

network2
LD I0.0
EU
A Q0.0
R M0.0,1

network3
LD M0.0
= Q0.0

PLC NEDİR NERELERDE KULLANILIR ?
forumda büyük harf yazmak bağırmak,sert konuşmak,kabalık anlamına geldiği için gerekmedikçe büyük harf kullanmamaya özen göstermede fayda var.
plc ,programlanabilir lojik kontrolördür.cihazın adıdır. cihazın içine yazıp yüklediğimiz komutlara göre girişlerden gelen sinyal bilgilerine göre kontaktörlere,rölelere çıkış veren mikroişlemci temelli bir kontrolördür.

jeneratör Şebeke transfer sistemi plc / akıllı rölelerle yapılabilirmi? yapılırsa nasıl yapılır yardım edermisiniz?

Salam.
Jeneratör şebeke transfer sistemi akıllı rölelerle mümkündür.
Zelio SR2B201BD 24V DC
İ1 - Giriş 1- Açıq / Qapalı
İ2 - Giriş 2- Açıq / Qapalı
İ3 - Seksiya- Açıq / Qapalı
İ4 - Jenerator- Açıq / Qapalı

İB - Giriş 1- Enerji var / yox
İC - Giriş 2- Enerji var / yox
İD - AVR devrede
İF və İG - Jeneratorun manuel ve ya AVR (avtomatik) transfer olacagi melumati

Q1 - Giriş 1- Qoşma
Q2 - Giriş 1- Açma
Q3 - Giriş 2- Qoşma
Q4 - Giriş 2- Açma
Q5 - Seksiya- Qoşma
Q6 - Seksiya- Açma
Q7 - Jenerator- Qoşma /Açma
Q8 - AVR devrede

Bunlar esasinda Elektrik sxemini yigib , Zelioda programi yazmagla Jeneratör şebeke transfer sistemini manuel /AVR formada işlətmək olar.

saygilar.

peki bunu moeller easy akıllı röle ile nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri