Plc s7-300 ile factory I/O tasarımı

B.BB20

Üye
İyi günler, benim bir final ödevim var fakat yaşadığım bazı sorunlar var. Plc için siemens tia portal v14ü indirip kurdum aynı şekilde sim plc v14ü de kurdum. Hoca ödevi factory I/O 2.2.3 ile tasarlayın demiş fakat ben bu simülasyon programını bulamıyor indiremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Ayrıca ödevi S7-300 ile tasarlamamız isteniyor. Ama en basitinden plc simde bile sadece s7-1200 ve s7-1500 için sim var. Ben S7-300ü nerede simüle edebilirim?
Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
s7 300 ile sim yapabilmek için, s7 300 ün profinet arayüzlü ürünlerinden birini seçmeniz gerekebilir.

ben de benzeri bir problemi yaşamıştım zamanında.

İyi günler, benim bir final ödevim var fakat yaşadığım bazı sorunlar var. Plc için siemens tia portal v14ü indirip kurdum aynı şekilde sim plc v14ü de kurdum. Hoca ödevi factory I/O 2.2.3 ile tasarlayın demiş fakat ben bu simülasyon programını bulamıyor indiremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Ayrıca ödevi S7-300 ile tasarlamamız isteniyor. Ama en basitinden plc simde bile sadece s7-1200 ve s7-1500 için sim var. Ben S7-300ü nerede simüle edebilirim?
Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler...

Factory IO için

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ediyorum..
s7 300 ile sim yapabilmek için, s7 300 ün profinet arayüzlü ürünlerinden birini seçmeniz gerekebilir.

ben de benzeri bir problemi yaşamıştım zamanında.
tesekkür ediyorum..
Factory ioda tasarlanan tasarım nasıl indiriliyor peki bu konuda fikriniz var mı??

Ladder diyagramımda sorun yok görünüyor ama sistemi factory ioda test ediyorum sorun var.
Sorumun senaryosu

Moderatör tarafında düzenlendi:
SIMATIC S7-300, düşük ve orta performans aralıkları için mini PLC sistemidir. Modüler ve fansız tasarım, dağıtılmış yapıların basit uygulaması ve rahat kullanım, SIMATIC S7-300'ü düşük ve orta performans aralıklarındaki en çeşitli görevler için uygun maliyetli ve kullanıcı dostu bir çözüm haline getirir.
s7-300-cpu.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri