PLC Problem Devre Çizimi

mertcan102

Üye
Selam ben 11 sınıf öğrencisiyim meslek lisesinde 1 dönem derslerim gayet iyiydi kumanda devrelerini yapıyorduk ve hızlı yapıyordum 2 dönem de plc devreleri ciziyoruz daha doğrusu hoca bir soru soruyor bizde onu çizmeye calısıyoruz deftere fakat ben 1 gün dersine gelememiştim ve hoca arkdaşlarıma anlatmış ondan önceki hafta ton tonr ye kadar gelmiştik ufak soruda cözmüştük
Çarşamba günü sınavım var ve soruları cözemiyorum mesala hoca soru sorsa cizemicem aklımdan cok karışık geliyor bunu nasıl cabuk öğrenebilirim defterde yaptıgımız örneklere bakıyorum takip ettiğimde devreyi anlıyorum fakat soru sorsa yapamıcam ve son olarak plc den sonra pano yapıcakmışık zor mu pek ben pano işlerini yapamıyorum ne yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hangi PLC ile çalışıyorsunuz? Muhtemelen Siemens'tir. Anlamadığın komutlar hangileri? Yazarsan yardımcı olabilirim.

merhaba, seni anladığımı düşünüyorum , sana önerebileceğim dökümanlar var ama sadece dökümanlara bakarak yeni başlayanlar için hiç de kolay değil. Bulunduğun yer nerede bilmiyorum ama yakınlarımda olursan kendi pano atölyemde hem pano yapımı hem de PLC programlama konusunda yardımcı olabilirdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri